Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Downsview Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
you RUN the place
7 Hawksdale Rd, Toronto, Ontario, M3K 1W3, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Quinn Charles
Photos (
0
)
View
Videos (
2
)
View
News (
8
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (3 articles)
2011 / 2012 - (3 articles)
2012 / 2013 - (1 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
All News
Search
2014 Results - TDSSAA North and East Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Aug 1st 2014, 7:13pm
Comments
TDSSAA North and East Track Championships
May 15, 2014 to May 16, 2014
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Bendale
Birchmount Park CI
Cedarbrae CI
CW Jefferys
David & Mary Thompson
Don Mills
Downsview
Dr Norman Bethune
Earl Haig
Emery
Georges Vanier - North York
John Polanyi
L'Amoreaux
Lester B Pearson CI - Scarborough
Nelson A Boylen
Newtonbrook
Northview Heights
RH King Academy
SATEC
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Robert L Borden - Toronto
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
St Andrew's Junior
Stephen Leacock C I
Victoria Park
West Hill - Toronto
Westview Centennial
Wexford
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Winston Churchill - Toronto
Woburn
York Mills
Zion Heights
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
Mens 100m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCalla, Tre
Agincourt CI
11.68
nwi
1
10
2
Dyke, Dwight Van
Sir Oliver Mowat
11.97
nwi
1
8
3
Callender, Thomas
Wexford
12.01
nwi
1
6
4
Syed, Mohammed
L'Amoreaux
12.10
nwi
1
5
5
Henry, Markcodean
Cedarbrae CI
12.44
nwi
1
4
6
Sarpon, Christopher
Sir Wilfrid Laur
12.69
nwi
1
3
7
Thompson, Troy
Birchmount Park
12.76
nwi
1
2
8
Maglunob, Armin
Albert Campbell
12.77
nwi
1
1
Mens 100m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McCalla, Tre
Agincourt CI
11.79
nwi
1
2
Syed, Mohammed
L'Amoreaux
11.98
nwi
4
3
Dyke, Dwight Van
Sir Oliver Mowat
12.17
nwi
3
4
Callender, Thomas
Wexford
12.36
nwi
2
5
Sarpon, Christopher
Sir Wilfrid Laur
12.68
nwi
3
6
Maglunob, Armin
Albert Campbell
12.69
nwi
4
7
Thompson, Troy
Birchmount Park
12.81
nwi
1
8
Henry, Markcodean
Cedarbrae CI
12.85
nwi
2
9
Kasinath, Yathushan
Woburn
13.00
nwi
1
10
Miller, Shaquille
Sir Robert L Bor
13.06
nwi
2
11
Edman, David
Sir Oliver Mowat
13.34
nwi
2
12
Jackson, Harace
Sir Wilfrid Laur
13.34
nwi
1
13
Wasid, Umer
L'Amoreaux
13.37
nwi
4
14
Kwan, Timothy
Dr Norman Bethun
13.39
nwi
1
15
Librea, CJ
Sir John A MacDo
13.47
nwi
3
16
Pillay, Noah
Sir John A MacDo
13.48
nwi
3
17
Fray, Daniel
Stephen Leacock
13.63
nwi
1
18
Xu, Alex
Albert Campbell
13.67
nwi
3
19
Pera, Eris
David & Mary Tho
13.76
nwi
2
20
Cornick, Joshua
Stephen Leacock
13.79
nwi
3
21
Kumarakuru, Nirujan
Woburn
13.86
nwi
3
22
Huang, Kelvin
Dr Norman Bethun
13.91
nwi
1
23
Ma, Gar-Way
Wexford
13.96
nwi
4
24
Delisca, Jega
Wexford
14.11
nwi
2
25
Nikam, Vishal
Dr Norman Bethun
14.14
nwi
2
26
Ravindhran, Abbi
Woburn
14.69
nwi
4
27
Richards, Isaiah
Albert Campbell
15.25
nwi
1
Mens 100m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnu, Shemar Allen
William Lyon Mac
11.74
nwi
1
10
2
Nishimura, Jordan
York Mills
11.78
nwi
1
8
3
Senger, Kendrix
William Lyon Mac
12.03
nwi
1
6
4
Estick, Quinton
Northview Height
12.13
nwi
1
5
5
Hegazy, Youssef
Earl Haig
12.22
nwi
1
4
6
Tan, Matthew
York Mills
12.40
nwi
1
3
7
Miller, Denzel
Westview Centenn
12.50
nwi
1
2
8
Hussain, Abrar
Northview Height
12.64
nwi
1
1
Mens 100m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barnu, Shemar Allen
William Lyon Mac
11.83
nwi
1
2
Nishimura, Jordan
York Mills
11.87
nwi
3
4
Estick, Quinton
Northview Height
11.98
nwi
1
5
Senger, Kendrix
William Lyon Mac
12.14
nwi
3
7
Hegazy, Youssef
Earl Haig
12.30
nwi
1
8
Hussain, Abrar
Northview Height
12.39
nwi
1
3
Tan, Matthew
York Mills
12.60
nwi
2
6
Miller, Denzel
Westview Centenn
12.72
nwi
2
9
Quashie, Tyrell
Downsview
12.72
nwi
3
10
Ing, Ryan
Newtonbrook
12.77
nwi
3
11
Smith, Ranaldo
Westview Centenn
12.85
nwi
1
12
D'Souza, Caleb
Victoria Park
13.07
nwi
3
13
Salmon, Sean Paul
CW Jefferys
13.21
nwi
3
14
Palmer, Deondre
Newtonbrook
13.26
nwi
3
15
Iu, Jerry
Earl Haig
13.39
nwi
2
16
McCallum, Raymond
John Polanyi
13.54
nwi
2
17
Kwok, Jason
York Mills
13.61
nwi
2
18
Zhen, Ryan
Don Mills
13.61
nwi
1
19
Irving, Joshua
John Polanyi
13.75
nwi
2
20
Maishan, Deen
Victoria Park
13.80
nwi
1
21
Das, Chitrakut
Victoria Park
14.01
nwi
1
Mens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taiwo, Tolulope
RH King Academy
11.45
nwi
1
10
2
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
11.82
nwi
1
8
3
Richards, Emmanuel
Birchmount Park
11.88
nwi
1
6
4
Guy, Justin
Lester B Pearson
12.08
nwi
1
5
5
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
12.20
nwi
1
4
6
Mandaku, Kercy
Birchmount Park
12.29
nwi
1
3
7
Bailey, Kavantye
Birchmount Park
12.48
nwi
1
2
8
Clarke-Bas, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
12.60
nwi
1
1
Mens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Taiwo, Tolulope
RH King Academy
11.34
nwi
1
2
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
11.84
nwi
2
3
Richards, Emmanuel
Birchmount Park
11.86
nwi
2
4
Guy, Justin
Lester B Pearson
11.97
nwi
1
5
Mandaku, Kercy
Birchmount Park
12.15
nwi
1
6
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
12.23
nwi
2
7
Clarke-Bas, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
12.54
nwi
1
8
Bailey, Kavantye
Birchmount Park
12.60
nwi
2
9
Neverson, Tyler
Agincourt CI
12.78
nwi
2
10
Ng, Jason
Albert Campbell
12.84
nwi
2
11
Beckford, Elijah
Sir John A MacDo
12.98
nwi
1
12
Huang, Ming
Dr Norman Bethun
13.10
nwi
1
13
Mo, Austin
Albert Campbell
13.15
nwi
1
14
Thomas, Roshane
L'Amoreaux
13.24
nwi
2
15
Nofuente-, Emmanuel
Cedarbrae CI
13.26
nwi
1
Mens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taiwo, Tolulope
RH King Academy
11.60
nwi
5
2
Richards, Emmanuel
Birchmount Park
11.91
nwi
3
3
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
11.92
nwi
1
6
Mandaku, Kercy
Birchmount Park
12.08
nwi
3
7
Guy, Justin
Lester B Pearson
12.19
nwi
1
4
Bailey, Kavantye
Birchmount Park
12.24
nwi
4
11
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
12.28
nwi
1
12
Clarke-Bas, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
12.62
nwi
3
8
Beckford, Elijah
Sir John A MacDo
12.75
nwi
4
13
Neverson, Tyler
Agincourt CI
12.85
nwi
3
5
Ng, Jason
Albert Campbell
12.85
nwi
2
14
Huang, Ming
Dr Norman Bethun
12.98
nwi
4
15
Mo, Austin
Albert Campbell
13.14
nwi
4
9
Thomas, Roshane
L'Amoreaux
13.24
nwi
2
16
Ragbirsingh, Devin
West Hill - Toro
13.28
nwi
2
17
Herbert, Quentin
Birchmount Park
13.30
nwi
1
18
O'Neil, Kerel
Sir Oliver Mowat
13.32
nwi
1
19
Tang, Bobby
Agincourt CI
13.35
nwi
3
10
Nofuente-, Emmanuel
Cedarbrae CI
13.37
nwi
5
20
Thomas, Ashorni
David & Mary Tho
13.43
nwi
1
21
Chellappah, Michael
SATEC
13.51
nwi
4
22
Mohammad, Miraj
Sir Wilfrid Laur
13.61
nwi
2
23
Daniels, Jordan
RH King Academy
13.81
nwi
2
24
Ibrahim, Rohullah
Cedarbrae CI
13.87
nwi
4
25
Ta, Christopher
Dr Norman Bethun
13.88
nwi
3
26
Jang, Brandon
RH King Academy
14.06
nwi
5
27
Channer, Matthew
L'Amoreaux
14.13
nwi
5
28
Toussaint, Miguel
L'Amoreaux
14.15
nwi
2
29
Ahmad, Mehran
SATEC
14.22
nwi
1
30
Ancion, Xavier
Sir Wilfrid Laur
14.24
nwi
5
31
Bent-Ford, Jonathan
West Hill - Toro
14.29
nwi
2
32
Cheng, Nicholas
L'Amoreaux
14.75
nwi
1
33
Sarker, Tasdid
Cedarbrae CI
15.46
nwi
4
34
Williams, Daniel
West Hill - Toro
17.09
nwi
3
35
Green, Dushawn
Sir Oliver Mowat
17.48
nwi
2
Mens 100m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Tyreak
Newtonbrook
11.61
nwi
1
10
2
Nathaniel, Jeanmarl
Emery
11.79
nwi
1
8
3
Speed, JR
Northview Height
12.10
nwi
1
6
4
Richardson, Malek
Newtonbrook
12.14
nwi
1
5
5
Glasgow, Dorshon
Downsview
12.47
nwi
1
4
6
Soloman, Kemar
John Polanyi
12.55
nwi
1
3
7
Grant, Keyon
Newtonbrook
12.72
nwi
1
2
8
Thai, Kelvin
Northview Height
12.83
nwi
1
1
Mens 100m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Tyreak
Newtonbrook
11.86
nwi
1
5
Nathaniel, Jeanmarl
Emery
11.93
nwi
1
2
Speed, JR
Northview Height
12.01
nwi
4
3
Richardson, Malek
Newtonbrook
12.18
nwi
3
6
Glasgow, Dorshon
Downsview
12.29
nwi
3
4
Thai, Kelvin
Northview Height
12.54
nwi
2
7
Soloman, Kemar
John Polanyi
12.58
nwi
4
8
Grant, Keyon
Newtonbrook
12.80
nwi
2
9
Zomparelli, Alex
William Lyon Mac
12.87
nwi
4
10
Conley, Trayvon
Northview Height
12.93
nwi
2
11
Gluck, Arnie
William Lyon Mac
12.93
nwi
3
12
Rich, Jimmy
Emery
13.20
nwi
4
13
Amigo, Jorge
Windfields Jr. H
13.27
nwi
4
14
Redway-El, Lequwyne
Emery
13.49
nwi
2
15
Yellu, Varun
Windfields Jr. H
13.51
nwi
2
16
DeGregorio, Anthony
St Andrew's Juni
13.64
nwi
2
17
Kim, Jamie
St Andrew's Juni
13.64
nwi
3
18
Woo, Calvin
Don Mills
13.72
nwi
4
19
Lam, Jerry
Windfields Jr. H
13.81
nwi
1
20
Gohil, Rajsinh
Northview Height
13.85
nwi
1
21
Kelly, Nicholas
Emery
13.87
nwi
1
22
Ciccone, Antonio
John Polanyi
14.04
nwi
3
23
Williams, Jordan
Windfields Jr. H
14.18
nwi
1
24
WU, David
Zion Heights
14.31
nwi
2
25
Khan, Soheab
Northview Height
14.36
nwi
4
26
Noel, Isaac
Windfields Jr. H
14.39
nwi
3
27
LI, Jeff
Zion Heights
14.49
nwi
4
28
Gou, Raymond
Zion Heights
14.61
nwi
3
29
Durodola, Yusuf
Downsview
14.73
nwi
1
Mens 100m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
11.69
nwi
1
10
2
Simpson, Jahbarie
RH King Academy
11.70
nwi
1
8
3
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
11.75
nwi
1
6
4
Smith, Dwayne
Sir Oliver Mowat
11.81
nwi
1
5
5
McPherson, Jhovan
West Hill - Toro
11.84
nwi
1
4
6
Peter, Tommy
West Hill - Toro
11.86
nwi
1
3
7
Thomas, Shane
David & Mary Tho
11.91
nwi
1
2
8
Burrell, Kemar
West Hill - Toro
11.92
nwi
1
1
Mens 100m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
11.57
nwi
2
3
Peter, Tommy
West Hill - Toro
11.62
nwi
2
5
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
11.70
nwi
2
2
Thomas, Shane
David & Mary Tho
11.71
nwi
1
7
Smith, Dwayne
Sir Oliver Mowat
11.71
nwi
2
4
McPherson, Jhovan
West Hill - Toro
11.76
nwi
1
6
Simpson, Jahbarie
RH King Academy
11.80
nwi
1
8
Burrell, Kemar
West Hill - Toro
11.85
nwi
1
10
Carrington, Greg
West Hill - Toro
11.90
nwi
1
9
You, Li
Dr Norman Bethun
11.90
nwi
2
11
Asamoa, Tutu
Sir Wilfrid Laur
11.92
nwi
2
12
Pfeffer, Michael
Woburn
11.94
nwi
1
13
Spense-Lee, Jordan
Sir Wilfrid Laur
12.06
nwi
2
14
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
12.10
nwi
1
15
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
12.18
nwi
2
16
Fervius, Fritzer
Sir Wilfrid Laur
12.71
nwi
1
Mens 100m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McPherson, Jhovan
West Hill - Toro
11.75
nwi
4
2
Peter, Tommy
West Hill - Toro
11.76
nwi
1
3
Smith, Dwayne
Sir Oliver Mowat
11.77
nwi
2
4
Burrell, Kemar
West Hill - Toro
11.78
nwi
5
6
Carrington, Greg
West Hill - Toro
11.81
nwi
5
11
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
11.86
nwi
5
5
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
11.86
nwi
3
7
Simpson, Jahbarie
RH King Academy
11.87
nwi
2
8
Thomas, Shane
David & Mary Tho
11.93
nwi
1
9
You, Li
Dr Norman Bethun
11.96
nwi
3
12
Spense-Lee, Jordan
Sir Wilfrid Laur
11.98
nwi
2
13
Pfeffer, Michael
Woburn
12.03
nwi
1
14
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
12.05
nwi
5
15
Asamoa, Tutu
Sir Wilfrid Laur
12.11
nwi
2
16
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
12.13
nwi
1
17
Noble, Kamal
Albert Campbell
12.17
nwi
1
10
Fervius, Fritzer
Sir Wilfrid Laur
12.25
nwi
4
18
Alex, Arun Regi
Woburn
12.35
nwi
2
19
Mckend, Isaiah
Sir Wilfrid Laur
12.38
nwi
4
20
Rojan-Jackso, Tyrel
Cedarbrae CI
12.42
nwi
1
21
Antione, Damal
Sir Wilfrid Laur
12.55
nwi
3
22
Dwyer, Steve
Sir Wilfrid Laur
12.57
nwi
4
23
Hwang, Benjamin
RH King Academy
12.58
nwi
3
24
Chen, Andrew
Dr Norman Bethun
12.75
nwi
2
25
Zeng, Bright
Sir John A MacDo
12.78
nwi
4
26
Hudson, Steven
Cedarbrae CI
12.79
nwi
5
27
Nickens, Jawaski
David & Mary Tho
12.87
nwi
1
28
Grannum, Jordan
West Hill - Toro
12.90
nwi
5
29
Lyn, Shemar
Agincourt CI
12.92
nwi
5
30
Shaw, Ivor
Bendale
12.95
nwi
4
31
Powell, Greyson
Dr Norman Bethun
13.07
nwi
5
32
Fuller, Tristan
David & Mary Tho
13.40
nwi
1
33
Ackie, Samuel
Sir Wilfrid Laur
13.43
nwi
3
34
Ding, Kevin
Sir John A MacDo
13.45
nwi
3
35
Harricharan, Adesh
Bendale
13.78
nwi
2
36
Chionidis, Jeremy
Bendale
14.10
nwi
3
37
Banton, Jordan
David & Mary Tho
15.52
nwi
4
Mens 100m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
11.08
nwi
1
10
2
Stamadianos, Peter
York Mills
11.53
nwi
1
8
3
Shokour, Brandon
Earl Haig
11.79
nwi
1
6
4
Charles, Quinn
Downsview
11.89
nwi
1
5
5
Cada, Delano
John Polanyi
12.20
nwi
1
4
6
Lee, Shemar
John Polanyi
12.29
nwi
1
3
7
Nguyen, Panason
CW Jefferys
12.30
nwi
1
2
8
Baldanado, Darrell
York Mills
12.32
nwi
1
1
Mens 100m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
11.21
nwi
1
2
Stamadianos, Peter
York Mills
11.51
nwi
2
3
Shokour, Brandon
Earl Haig
11.58
nwi
2
4
Charles, Quinn
Downsview
11.90
nwi
1
5
Cada, Delano
John Polanyi
12.07
nwi
1
6
Baldanado, Darrell
York Mills
12.19
nwi
2
7
Nguyen, Panason
CW Jefferys
12.21
nwi
2
8
Lee, Shemar
John Polanyi
12.21
nwi
1
9
Kadhum, Hussein
Victoria Park
12.24
nwi
1
10
Arnaud, Adan
CW Jefferys
12.26
nwi
1
11
Santiago, Efeso
Westview Centenn
12.42
nwi
1
12
Adamski, Konrad
Earl Haig
12.44
nwi
2
13
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
12.46
nwi
1
14
Arrowsmith, Colin
York Mills
12.47
nwi
2
15
Simon, Trevis
CW Jefferys
12.50
nwi
2
16
Yellu, Tarun
York Mills
12.55
nwi
2
Mens 100m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
11.21
nwi
5
2
Stamadianos, Peter
York Mills
11.77
nwi
2
6
Shokour, Brandon
Earl Haig
11.95
nwi
2
3
Charles, Quinn
Downsview
12.02
nwi
4
7
Cada, Delano
John Polanyi
12.18
nwi
4
8
Baldanado, Darrell
York Mills
12.25
nwi
5
4
Nguyen, Panason
CW Jefferys
12.31
nwi
1
5
Kadhum, Hussein
Victoria Park
12.36
nwi
3
9
Lee, Shemar
John Polanyi
12.36
nwi
1
10
Simon, Trevis
CW Jefferys
12.38
nwi
3
11
Adamski, Konrad
Earl Haig
12.41
nwi
3
12
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
12.46
nwi
3
13
Santiago, Efeso
Westview Centenn
12.52
nwi
1
14
Arrowsmith, Colin
York Mills
12.55
nwi
2
15
Yellu, Tarun
York Mills
12.62
nwi
4
16
Arnaud, Adan
CW Jefferys
12.77
nwi
2
17
Kallon, Mamud
Nelson A Boylen
12.84
nwi
5
18
Fei, Tim
Victoria Park
12.95
nwi
3
19
Valder, Reed Jordan
John Polanyi
13.04
nwi
3
20
Su, Jack
Earl Haig
13.27
nwi
2
21
Lee, Stephon
John Polanyi
13.51
nwi
4
22
Sun, Rocky
Earl Haig
13.55
nwi
1
23
Simms, David
Westview Centenn
13.66
nwi
4
24
Ghaemi, Nima
Victoria Park
14.11
nwi
4
25
Martin, Edward
Newtonbrook
14.55
nwi
2
26
Yap, Olyver
Northview Height
14.84
nwi
5
27
Paul, Matthew
Westview Centenn
14.99
nwi
1
28
Khan, Haider
Victoria Park
15.17
nwi
1
Mens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCalla, Tre
Agincourt CI
23.22
nwi
1
10
2
Massiah, Noel
Birchmount Park
23.22
nwi
1
8
3
Callender, Thomas
Wexford
23.65
nwi
1
6
4
Collins, Nathan
David & Mary Tho
23.73
nwi
1
5
5
Smith, Chelston
RH King Academy
24.13
nwi
1
4
6
Pierre, Patrick
Sir Wilfrid Laur
24.72
nwi
1
3
7
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
25.12
nwi
1
2
Mens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Massiah, Noel
Birchmount Park
23.66
nwi
2
2
McCalla, Tre
Agincourt CI
24.05
nwi
3
5
Smith, Chelston
RH King Academy
24.32
nwi
3
3
Collins, Nathan
David & Mary Tho
24.43
nwi
4
4
Callender, Thomas
Wexford
24.90
nwi
1
6
Pierre, Patrick
Sir Wilfrid Laur
24.93
nwi
4
7
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
25.34
nwi
2
8
Trudelle, Jeffrey
Sir John A MacDo
25.77
nwi
1
9
Mansell, Eric
West Hill - Toro
25.81
nwi
4
10
Maglunob, Armin
Albert Campbell
26.09
nwi
2
11
Henry, Markcodean
Cedarbrae CI
26.17
nwi
2
12
Trotman, Ajay
Sir Wilfrid Laur
26.23
nwi
2
13
Yousaf, Osman
Sir Wilfrid Laur
26.23
nwi
3
14
Kasinath, Yathushan
Woburn
26.48
nwi
1
15
Lo, Jacky
Albert Campbell
27.01
nwi
1
16
Au, Angus
Albert Campbell
27.01
nwi
4
17
Sarpon, Christopher
Sir Wilfrid Laur
27.24
nwi
2
18
Jackson, Harace
Sir Wilfrid Laur
27.70
nwi
1
19
Cornick, Joshua
Stephen Leacock
27.95
nwi
4
20
Kumarakuru, Nirujan
Woburn
28.16
nwi
4
21
Delisca, Jega
Wexford
28.50
nwi
3
22
Librea, CJ
Sir John A MacDo
28.69
nwi
2
23
Ravindhran, Abbi
Woburn
29.83
nwi
1
24
Ducass, Dion
Sir Wilfrid Laur
30.05
nwi
4
25
Adams, Jamal
Sir Wilfrid Laur
30.41
nwi
3
Mens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnu, Shemar Allen
William Lyon Mac
23.53
nwi
1
10
2
Nishimura, Jordan
York Mills
23.96
nwi
1
8
3
Clarke, Brion
Emery
25.00
nwi
1
6
4
Hegazy, Youssef
Earl Haig
25.28
nwi
1
5
5
Tirona, Owen
York Mills
25.37
nwi
1
4
6
Ing, Ryan
Newtonbrook
25.67
nwi
1
3
7
Miller, Denzel
Westview Centenn
25.82
nwi
1
2
8
Hussain, Abrar
Northview Height
26.77
nwi
1
1
Mens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barnu, Shemar Allen
William Lyon Mac
24.05
nwi
1
2
Nishimura, Jordan
York Mills
24.59
nwi
3
3
Clarke, Brion
Emery
24.95
nwi
2
4
Hegazy, Youssef
Earl Haig
25.56
nwi
2
5
Tirona, Owen
York Mills
25.60
nwi
1
7
Ing, Ryan
Newtonbrook
25.91
nwi
2
6
Miller, Denzel
Westview Centenn
26.00
nwi
3
8
Hussain, Abrar
Northview Height
26.25
nwi
2
9
Smith, Ranaldo
Westview Centenn
26.32
nwi
1
10
Revilla, Vince
John Polanyi
26.68
nwi
3
11
Salmon, Sean Paul
CW Jefferys
26.92
nwi
2
12
Smi, Jevonte Grange
Westview Centenn
27.39
nwi
3
13
Palmer, Deondre
Newtonbrook
27.49
nwi
2
14
D'Souza, Caleb
Victoria Park
27.60
nwi
3
15
Iu, Jerry
Earl Haig
27.76
nwi
2
16
Kwok, Jason
York Mills
28.31
nwi
2
17
Irving, Joshua
John Polanyi
29.42
nwi
3
18
Jones, Jonathan
John Polanyi
29.71
nwi
1
19
Maher, Noman
John Polanyi
30.40
nwi
1
20
Huynh, Dat
John Polanyi
30.66
nwi
1
Mens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taiwo, Tolulope
RH King Academy
23.08
nwi
1
10
2
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
23.87
nwi
1
8
3
Andrews, Vahid
Birchmount Park
24.10
nwi
1
6
4
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
24.98
nwi
1
5
5
Brown, Matthew
Cedarbrae CI
25.00
nwi
1
4
6
Thomas, Roshane
L'Amoreaux
26.14
nwi
1
3
7
Ng, Jason
Albert Campbell
26.95
nwi
1
2
Mens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taiwo, Tolulope
RH King Academy
23.26
nwi
2
2
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
24.34
nwi
4
6
Andrews, Vahid
Birchmount Park
24.41
nwi
4
7
Guy, Justin
Lester B Pearson
24.52
nwi
4
8
Brown, Matthew
Cedarbrae CI
24.92
nwi
2
3
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
25.33
nwi
5
9
Fervius, Shedler
Sir Wilfrid Laur
25.62
nwi
2
4
Ng, Jason
Albert Campbell
25.92
nwi
3
10
Lee-Dillon, Shaqeem
Woburn
26.16
nwi
3
11
Beckford, Elijah
Sir John A MacDo
26.43
nwi
4
12
Telesford, Jonathan
Sir Wilfrid Laur
26.68
nwi
2
5
Thomas, Roshane
L'Amoreaux
26.85
nwi
1
13
Edwards, Malik
Lester B Pearson
27.18
nwi
3
14
Mo, Austin
Albert Campbell
27.23
nwi
1
15
Chellappah, Michael
SATEC
27.24
nwi
5
16
Ragbirsingh, Devin
West Hill - Toro
27.36
nwi
5
17
Dissanayk, Laksitha
Sir John A MacDo
27.60
nwi
4
18
Herbert, Quentin
Birchmount Park
27.88
nwi
2
19
Santhiraku, Shamith
Agincourt CI
28.02
nwi
4
20
Ramanan, Sanjay
RH King Academy
28.10
nwi
5
21
Mohammad, Miraj
Sir Wilfrid Laur
28.29
nwi
3
22
Nofuente-, Emmanuel
Cedarbrae CI
28.41
nwi
1
23
Fazly, Fayaz
SATEC
28.46
nwi
2
24
Ancion, Xavier
Sir Wilfrid Laur
29.70
nwi
2
25
Ahmad, Mehran
SATEC
29.99
nwi
1
26
Mohamed, Zabrin
Sir Wilfrid Laur
30.54
nwi
5
27
Sarker, Tasdid
Cedarbrae CI
31.39
nwi
4
Mens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Tyreak
Newtonbrook
23.59
nwi
1
10
2
Soloman, Kemar
John Polanyi
25.06
nwi
1
8
3
Antwi, Robert
Newtonbrook
25.48
nwi
1
6
4
Thai, Kelvin
Northview Height
25.81
nwi
1
5
5
Amigo, Jorge
Windfields Jr. H
26.19
nwi
1
4
6
Grant, Keyon
Newtonbrook
26.28
nwi
1
3
Mens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stanley, Tyreak
Newtonbrook
24.07
nwi
3
2
Soloman, Kemar
John Polanyi
25.59
nwi
1
3
Antwi, Robert
Newtonbrook
25.92
nwi
2
4
Thai, Kelvin
Northview Height
26.38
nwi
4
5
Grant, Keyon
Newtonbrook
26.44
nwi
2
6
Amigo, Jorge
Windfields Jr. H
26.77
nwi
1
7
Zomparelli, Alex
William Lyon Mac
26.86
nwi
4
8
Gluck, Arnie
William Lyon Mac
27.17
nwi
2
9
Conley, Trayvon
Northview Height
27.36
nwi
2
10
Lam, Jerry
Windfields Jr. H
27.61
nwi
3
11
Soltani, Abtin
Northview Height
27.92
nwi
2
12
Kelly, Nicholas
Emery
28.08
nwi
1
13
Yellu, Varun
Windfields Jr. H
28.41
nwi
4
14
Pu, Justin
William Lyon Mac
28.58
nwi
4
15
Williams, Jordan
Windfields Jr. H
28.77
nwi
4
16
Nikolaov, Andrew
William Lyon Mac
29.00
nwi
3
17
Noel, Isaac
Windfields Jr. H
29.37
nwi
3
18
Ciccone, Antonio
John Polanyi
29.80
nwi
1
19
WU, David
Zion Heights
29.89
nwi
3
20
Gou, Raymond
Zion Heights
30.15
nwi
2
Mens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Daniel
Birchmount Park
23.28
nwi
1
10
2
Collins, Marcus
Birchmount Park
23.56
nwi
1
8
3
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
23.80
nwi
1
6
4
Thomas, Shane
David & Mary Tho
24.00
nwi
1
5
5
Pfeffer, Michael
Woburn
24.09
nwi
1
4
6
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
24.16
nwi
1
3
7
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
24.34
nwi
1
2
8
Fervius, Fritzer
Sir Wilfrid Laur
25.78
nwi
1
1
Mens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Collins, Marcus
Birchmount Park
23.59
nwi
1
2
Wilson, Daniel
Birchmount Park
23.62
nwi
4
6
Pfeffer, Michael
Woburn
24.02
nwi
1
7
Thomas, Shane
David & Mary Tho
24.09
nwi
4
8
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
24.34
nwi
4
3
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
24.35
nwi
2
9
Goffin, Sam
Sir Wilfrid Laur
24.41
nwi
4
4
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
24.67
nwi
5
10
You, Li
Dr Norman Bethun
24.82
nwi
1
11
Spense-Lee, Jordan
Sir Wilfrid Laur
25.12
nwi
5
12
Burrell, Kemar
West Hill - Toro
25.23
nwi
1
13
Carrington, Greg
West Hill - Toro
25.28
nwi
4
14
Hwang, Benjamin
RH King Academy
25.51
nwi
1
5
Fervius, Fritzer
Sir Wilfrid Laur
25.74
nwi
3
15
Estwick, Jessie
RH King Academy
25.87
nwi
4
16
Alex, Arun Regi
Woburn
26.00
nwi
3
17
Dwyer, Steve
Sir Wilfrid Laur
26.24
nwi
2
18
Antione, Damal
Sir Wilfrid Laur
26.34
nwi
1
19
Hudson, Steven
Cedarbrae CI
26.84
nwi
5
20
Nickens, Jawaski
David & Mary Tho
27.39
nwi
4
21
Ackie, Samuel
Sir Wilfrid Laur
27.39
nwi
2
22
Williams, Junior
Agincourt CI
27.63
nwi
2
23
Thuo, Gibson
Sir Wilfrid Laur
28.26
nwi
3
24
Hassan, Arif
Wexford
29.15
nwi
5
25
Mohammed, Chad
Wexford
29.22
nwi
3
26
Guerra, Boris
Bendale
30.13
nwi
5
--
Joseph, Randall
West Hill - Toro
DQ
nwi
5
Mens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
21.92
nwi
1
10
2
Constanti, Terrence
Emery
22.49
nwi
1
8
3
Olabode, Kola
Westview Centenn
23.18
nwi
1
6
4
Stamadianos, Peter
York Mills
23.22
nwi
1
5
5
Shokour, Brandon
Earl Haig
23.65
nwi
1
4
6
Wong, Adrian
Earl Haig
24.05
nwi
1
3
7
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
24.35
nwi
1
2
8
Lee, Shemar
John Polanyi
24.51
nwi
1
1
Mens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
22.46
nwi
2
5
Constanti, Terrence
Emery
22.98
nwi
2
2
Olabode, Kola
Westview Centenn
23.52
nwi
4
6
Stamadianos, Peter
York Mills
23.62
nwi
2
3
Wong, Adrian
Earl Haig
24.27
nwi
3
7
Shokour, Brandon
Earl Haig
24.41
nwi
2
8
Lee, Shemar
John Polanyi
24.60
nwi
3
4
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
24.64
nwi
1
9
Adamu, Idoko
Emery
24.91
nwi
1
10
Nguyen, Panason
CW Jefferys
25.14
nwi
3
11
Arrowsmith, Colin
York Mills
25.61
nwi
1
12
Cada, Delano
John Polanyi
25.99
nwi
2
13
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
26.04
nwi
4
14
Drame, Mahamadou
John Polanyi
26.18
nwi
4
15
Wong, Chris
Newtonbrook
26.33
nwi
3
16
Valder, Reed Jordan
John Polanyi
26.84
nwi
1
17
Simon, Trevis
CW Jefferys
26.95
nwi
3
18
Scarlett, Devantae
Downsview
26.97
nwi
4
19
Blain, Russell
York Mills
27.05
nwi
4
20
Su, Jack
Earl Haig
27.69
nwi
4
21
Hylton, Richard
Emery
27.73
nwi
3
22
Simms, David
Westview Centenn
28.01
nwi
1
23
Lee, Stephon
John Polanyi
29.02
nwi
3
24
Seenarine, Ravendra
Westview Centenn
29.49
nwi
2
25
Paul, Matthew
Westview Centenn
31.10
nwi
4
Mens 400m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Massiah, Noel
Birchmount Park
53.54
1
10
2
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
56.11
1
8
3
Zafari, Tawfiq
L'Amoreaux
57.80
2
6
4
Bari, Asad
Birchmount Park
58.40
1
5
5
Pierre, Patrick
Sir Wilfrid Laur
58.48
1
4
6
Au, Angus
Albert Campbell
59.01
1
3
7
Trotman, Ajay
Sir Wilfrid Laur
59.72
1
2
8
Yousaf, Osman
Sir Wilfrid Laur
1:00.14
1
1
9
Kasinath, Yathushan
Woburn
1:00.15
2
10
Bowerban, Alexander
L'Amoreaux
1:00.23
3
11
Kwan, Timothy
Dr Norman Bethun
1:00.30
3
12
Lo, Jacky
Albert Campbell
1:00.88
1
13
Miller, Shaquille
Sir Robert L Bor
1:01.93
2
14
Fernando, Dylantha
Sir John A MacDo
1:01.96
3
15
Grant, Jeanroy
Stephen Leacock
1:02.06
3
16
Delisca, Jega
Wexford
1:02.54
2
17
Young, Cole
Lester B Pearson
1:03.65
2
18
Wilson, Aavante
Stephen Leacock
1:04.33
2
19
Hoffman, Jake
Sir Oliver Mowat
1:08.13
3
20
Agbongiarvoy, Andre
Sir Robert L Bor
1:09.26
2
21
Wasid, Umer
L'Amoreaux
1:11.94
2
Mens 400m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Ranaldo
Westview Centenn
56.06
1
10
2
Miller, Denzel
Westview Centenn
56.22
1
8
3
Tirona, Owen
York Mills
58.25
2
6
4
Irving, Joshua
John Polanyi
59.77
1
5
5
Maher, Noman
John Polanyi
1:00.36
2
4
6
Fraser, Josh
York Mills
1:01.22
3
3
7
Iu, Jerry
Earl Haig
1:01.79
2
2
8
La, Steven
John Polanyi
1:04.78
2
1
9
Ing, Ryan
Newtonbrook
1:05.09
2
10
Shimodo, Tom
Earl Haig
1:05.38
3
11
Smi, Jevonte Grange
Westview Centenn
1:05.88
1
12
Huynh, Dat
John Polanyi
1:07.88
1
13
Hegazy, Youssef
Earl Haig
1:07.89
2
14
Palmer, Nyle
Newtonbrook
1:10.53
1
15
Rahmani, Kasra
Earl Haig
1:12.23
3
16
Vysotsky, Gleb
William Lyon Mac
1:13.90
3
--
Quashie, Tyrell
Downsview
DQ
2
Mens 400m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawrence, Jack
Birchmount Park
54.97
1
10
2
Ikonomov, Victor
Sir Wilfrid Laur
55.97
1
8
3
Fervius, Shedler
Sir Wilfrid Laur
56.81
1
6
4
Telesford, Jonathan
Sir Wilfrid Laur
58.40
1
5
5
Singh, Eric
Sir Oliver Mowat
59.00
3
4
6
Addison, Jayden
Sir Oliver Mowat
59.25
3
3
7
Yang, Eric
Sir John A MacDo
59.99
4
2
8
Kanagaraj, Prashyen
Cedarbrae CI
1:00.06
1
1
10
Kesek, Conrad
RH King Academy
1:00.44
1
9
Lee-Dillon, Shaqeem
Woburn
1:00.44
3
11
Persaud, Kevin
West Hill - Toro
1:00.64
3
12
Young, Evan
Sir Oliver Mowat
1:02.21
2
13
Shrestha, Anish
SATEC
1:02.37
4
14
Kumar, Sanjay
RH King Academy
1:03.27
2
15
Brown, Angelli
Birchmount Park
1:04.25
1
16
Neverson, Tyler
Agincourt CI
1:04.52
4
17
Campbell, Kacey
West Hill - Toro
1:04.83
4
18
Rotbauer, Tomas
Cedarbrae CI
1:04.96
1
19
Santhiraku, Shamith
Agincourt CI
1:05.23
4
20
Cromien, Evan
Sir Oliver Mowat
1:05.75
2
21
Getent, Issac
David & Mary Tho
1:06.65
2
22
Ly, Tommy
RH King Academy
1:07.36
2
23
Channer, Matthew
L'Amoreaux
1:07.43
2
24
Jackman, Nathan
Winston Churchil
1:07.86
3
25
Jang, Brandon
RH King Academy
1:08.19
2
26
Mohamed, Zabrin
Sir Wilfrid Laur
1:08.66
4
--
Farah, Mohamed
David & Mary Tho
DQ
2
Mens 400m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oyebade, Amani
Northview Height
58.85
3
10
2
Soloman, Kemar
John Polanyi
59.06
1
8
3
Antwi, Robert
Newtonbrook
59.38
1
6
4
Neuman, Brett
Don Mills
1:00.12
2
5
5
LI, David
Don Mills
1:00.46
3
4
6
Zhu, Joseph
Victoria Park
1:01.40
2
3
7
Soltani, Abtin
Northview Height
1:01.56
3
2
8
Min, Franklin
Victoria Park
1:01.63
3
1
9
Sompel, Ethan Vande
Windfields Jr. H
1:01.87
1
10
Boudarga, Norman
William Lyon Mac
1:02.22
2
11
Nooristani, Mansor
Newtonbrook
1:02.63
1
12
Hojjatian, Majid
Zion Heights
1:05.55
1
13
Abbaszadeh, Ali
Newtonbrook
1:06.84
3
14
Chandan, Uday
William Lyon Mac
1:06.90
2
15
Gou, Raymond
Zion Heights
1:11.75
3
16
Min, Alfred
Zion Heights
1:15.94
2
17
Tolentino, Daniel
John Polanyi
1:18.89
1
Mens 400m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Deandre
RH King Academy
50.45
2
10
2
Wilson, Daniel
Birchmount Park
52.89
2
8
3
Collins, Marcus
Birchmount Park
52.92
2
6
4
Peter, Tommy
West Hill - Toro
55.05
2
5
5
Nurse, DeSean
Birchmount Park
56.68
2
4
6
Pfeffer, Michael
Woburn
57.92
1
3
7
Hwang, Benjamin
RH King Academy
59.02
1
2
8
Alex, Arun Regi
Woburn
59.06
1
1
9
Cross, Michael
Albert Campbell
1:01.11
2
10
Thuo, Gibson
Sir Wilfrid Laur
1:02.52
1
11
Martin, Sabastain
Sir Robert L Bor
1:05.12
1
12
Jambo, Ryan
Sir Wilfrid Laur
1:06.23
2
13
Ou, Jon
Albert Campbell
1:07.18
1
14
Hassan, Arif
Wexford
1:11.67
1
--
Moesdyk, Matthew
Birchmount Park
DQ
2
Mens 400m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olabode, Kola
Westview Centenn
51.66
1
10
2
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
52.50
2
8
3
Foreston, Sondley
Nelson A Boylen
53.93
3
6
4
Stamadianos, Peter
York Mills
54.37
2
5
5
Raghunandan, Andy
Westview Centenn
55.73
1
4
6
Drame, Mahamadou
John Polanyi
56.90
1
3
7
Arrowsmith, Colin
York Mills
57.48
3
2
8
Adamski, Konrad
Earl Haig
57.68
1
1
9
Chang, Brandon
William Lyon Mac
58.97
1
10
Nguyen, Panason
CW Jefferys
59.91
2
11
Wong, Chris
Newtonbrook
1:00.60
1
12
Liu, Jerry
Victoria Park
1:01.09
3
13
Hui, Sidney
Earl Haig
1:01.41
2
14
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
1:01.87
2
15
Valder, Reed Jordan
John Polanyi
1:02.35
3
16
Wong, Kyle
Earl Haig
1:04.10
1
17
Dou, Jerry
Earl Haig
1:05.02
2
18
Du, Patrick
Don Mills
1:05.65
2
19
Lee, Stephon
John Polanyi
1:06.44
3
20
Ahn, Joseph
John Polanyi
1:06.68
3
21
Fei, Tim
Victoria Park
1:10.14
3
22
Ghaemi, Nima
Victoria Park
1:10.64
2
23
Mah, Harrison
York Mills
1:10.75
1
24
Blackman, Khaalid
CW Jefferys
1:14.81
3
Mens 800m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
2:02.81
1
10
2
Bari, Asad
Birchmount Park
2:14.95
1
8
3
Fikre, Estefan
Sir Wilfrid Laur
2:20.73
1
6
4
Naimi, Syed
Albert Campbell
2:22.70
1
5
5
Bowerban, Alexander
L'Amoreaux
2:23.76
1
4
6
Kwan, Timothy
Dr Norman Bethun
2:26.28
1
3
7
Liu, Edward
Agincourt CI
2:28.50
1
2
8
Osumah, Mohammed
West Hill - Toro
2:29.15
1
1
9
McClenaghan, Evan
Birchmount Park
2:31.44
1
10
Jauvin, Brandon
Bendale
2:35.29
1
11
Young, Cole
Lester B Pearson
2:37.71
1
12
Harris, Ryan
Bendale
2:38.05
1
13
Yang, Jorde
Albert Campbell
2:43.74
1
14
Zeng, Neil
Agincourt CI
2:54.55
1
Mens 800m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berrada, Anas
York Mills
2:12.91
1
10
2
Clarke, Brion
Emery
2:13.24
1
8
3
Matrakchin, Stephan
Newtonbrook
2:17.82
1
6
4
Antonecchia, Julian
Newtonbrook
2:18.27
1
5
5
George, Jacob
York Mills
2:18.31
1
4
6
Tesfagiorgis, Dawit
John Polanyi
2:24.05
1
3
7
Fraser, Josh
York Mills
2:24.34
1
2
8
Andall, Tadgh
Westview Centenn
2:30.10
1
1
9
Vyas, Meet
John Polanyi
2:34.57
1
10
Smi, Jevonte Grange
Westview Centenn
2:35.90
1
11
Mullholland, Adrian
Newtonbrook
2:40.00
1
12
Huynh, Dat
John Polanyi
2:40.51
1
13
Jones, Jonathan
John Polanyi
2:44.94
1
14
La, Steven
John Polanyi
2:45.72
1
15
Vysotsky, Gleb
William Lyon Mac
2:57.11
1
16
Maher, Noman
John Polanyi
3:06.84
1
17
Didier, Diop
Downsview
3:08.39
1
Mens 800m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wood, Harrison
Birchmount Park
2:12.03
1
10
2
Getachew, Yeabsira
David & Mary Tho
2:12.73
1
8
3
Tralli, Nicholas
Birchmount Park
2:14.12
1
6
4
Omar, Ayman
SATEC
2:16.97
1
5
5
Mallany-Stan, Aidan
Birchmount Park
2:17.01
1
4
6
Fu, Zeno
L'Amoreaux
2:17.62
1
3
7
Kumar, Nitheesh
Woburn
2:18.19
1
2
8
Mark, Joe
Birchmount Park
2:20.13
1
1
9
Kanagaraj, Prashyen
Cedarbrae CI
2:21.55
1
10
Persaud, Kevin
West Hill - Toro
2:24.53
1
11
Ellis, Ryan
Birchmount Park
2:25.44
1
12
Pinnock, Kavon
Sir Oliver Mowat
2:26.11
1
13
Kumar, Sanjay
RH King Academy
2:27.30
1
14
Wang, Wesley
Albert Campbell
2:27.89
1
15
Lei, Alex
Birchmount Park
2:27.99
1
16
Abdenur, Zubair
Birchmount Park
2:30.06
1
17
Shrestha, Anish
SATEC
2:33.39
1
18
Josufi, Casper
Birchmount Park
2:34.30
1
19
Getent, Issac
David & Mary Tho
2:35.79
1
20
Xie, Daniel
Albert Campbell
2:36.00
1
21
Farah, Mohamed
David & Mary Tho
2:36.92
1
22
Jackman, Nathan
Winston Churchil
2:37.34
1
23
Addison, Jayden
Sir Oliver Mowat
2:38.32
1
24
Ayres, Mitchell
RH King Academy
2:39.27
1
25
Campbell, Kacey
West Hill - Toro
2:49.77
1
26
Sivakumar, Sinthu
Albert Campbell
3:23.24
1
Mens 800m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonzalez, David
Newtonbrook
2:16.38
1
10
2
Oyebade, Amani
Northview Height
2:17.94
1
8
3
Ali, Hassan
Westview Centenn
2:22.32
1
6
4
Nagler, Cory
Windfields Jr. H
2:26.15
1
5
5
Roxas, Nassel
Don Mills
2:27.31
1
4
6
Sompel, Ethan Vande
Windfields Jr. H
2:29.40
1
3
7
Boudarga, Norman
William Lyon Mac
2:29.70
1
2
8
Abbaszadeh, Ali
Newtonbrook
2:37.77
1
1
9
Chandan, Uday
William Lyon Mac
2:38.61
1
10
Yoshimoto, Kei
Earl Haig
2:46.78
1
11
Marcos, Simao
John Polanyi
2:47.48
1
12
Huang, Stanley
Zion Heights
2:48.90
1
Mens 800m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Deandre
RH King Academy
1:57.58
1
10
2
Macasso-Shou, Natan
Albert Campbell
1:58.91
1
8
3
DeVito, Benjamin
Birchmount Park
2:00.53
1
6
4
Moesdyk, Matthew
Birchmount Park
2:06.73
1
5
5
Nurse, DeSean
Birchmount Park
2:08.39
1
4
6
Wang, Marcel
Albert Campbell
2:09.74
1
3
7
Shakil, Faiz
Sir Wilfrid Laur
2:11.61
1
2
8
Yeung, Jason
Albert Campbell
2:13.32
1
1
9
Collins, Marcus
Birchmount Park
2:15.38
1
10
Jambo, Ryan
Sir Wilfrid Laur
2:27.23
1
11
Cross, Michael
Albert Campbell
2:28.55
1
12
Martin, Sabastain
Sir Robert L Bor
2:32.55
1
13
Jeyanantha, Sooriya
Bendale
2:46.78
1
14
Booraki, Alireza
Bendale
3:00.24
1
Mens 800m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
2:02.56
1
10
2
Foreston, Sondley
Nelson A Boylen
2:06.80
1
8
3
Aljoe, Junior
Newtonbrook
2:08.38
1
6
4
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
2:09.62
1
5
5
Raghunandan, Andy
Westview Centenn
2:10.07
1
4
6
Ebrahimi, Omid
Georges Vanier -
2:11.16
1
3
7
Drame, Mahamadou
John Polanyi
2:15.52
1
2
8
Rule, Terren
York Mills
2:18.41
1
1
9
Tam, Alex
Earl Haig
2:24.22
1
10
Bierbrier, Josh
York Mills
2:26.03
1
11
Huang, Peter
William Lyon Mac
2:26.63
1
12
Burea, Christian
Earl Haig
2:26.94
1
13
Liu, Jerry
Victoria Park
2:29.20
1
14
Mukhitdin, Saidamir
York Mills
2:30.41
1
15
Wong, Kyle
Earl Haig
2:34.01
1
16
Du, Patrick
Don Mills
2:38.57
1
17
Geller, David
Newtonbrook
2:40.79
1
18
Scarlett, Devantae
Downsview
2:40.89
1
19
Ahn, Joseph
John Polanyi
2:43.34
1
20
Mah, Harrison
York Mills
2:47.87
1
21
John, Kareem
Newtonbrook
2:48.99
1
22
Noyan, Nima
York Mills
2:59.33
1
23
Szeto, Roger
Earl Haig
3:01.07
1
Mens 1500m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
4:14.39
1
10
2
Bari, Asad
Birchmount Park
4:34.17
1
8
3
Fikre, Estefan
Sir Wilfrid Laur
4:44.76
1
6
4
Fernando, Dylantha
Sir John A MacDo
4:49.95
1
5
5
Kwok, Tony
Woburn
4:53.22
1
4
6
Chedde, Shamanth
L'Amoreaux
4:54.19
1
3
7
Naimi, Syed
Albert Campbell
5:01.17
1
2
8
Liu, Edward
Agincourt CI
5:01.68
1
1
9
Mansell, Eric
West Hill - Toro
5:03.99
1
10
Koberstadt, Andrew
Wexford
5:06.45
1
11
Jauvin, Brandon
Bendale
5:09.55
1
12
McClenaghan, Evan
Birchmount Park
5:13.68
1
13
Yogar, Jayatharssan
Albert Campbell
5:15.49
1
14
Shirley, Peter
Albert Campbell
5:17.38
1
15
Wong, Matthew
Dr Norman Bethun
5:27.64
1
16
Kang, Fan
Agincourt CI
5:28.59
1
17
Harris, Ryan
Bendale
5:30.46
1
18
Balendran, Ashvin
West Hill - Toro
5:31.45
1
19
Zeng, Neil
Agincourt CI
5:33.07
1
20
Yang, Jorde
Albert Campbell
5:34.06
1
21
Hoffman, Jake
Sir Oliver Mowat
5:45.48
1
Mens 1500m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berrada, Anas
York Mills
4:38.81
1
10
2
Matrakchin, Stephan
Newtonbrook
4:39.18
1
8
3
George, Jacob
York Mills
4:47.63
1
6
4
Tesfagiorgis, Dawit
John Polanyi
4:54.05
1
5
5
Antonecchia, Julian
Newtonbrook
4:59.12
1
4
6
Shimodo, Tom
Earl Haig
4:59.43
1
3
7
Vyas, Meet
John Polanyi
5:03.34
1
2
8
Fraser, Josh
York Mills
5:07.05
1
1
9
Sripathy, Varunam
Victoria Park
5:08.27
1
10
Andall, Tadgh
Westview Centenn
5:12.01
1
11
Tang, Brian
Victoria Park
5:16.00
1
12
Abdalla, Ayman
Don Mills
5:21.92
1
13
Chung, Matthew
Victoria Park
5:25.73
1
14
Mullholland, Adrian
Newtonbrook
5:30.24
1
15
Aruchun, Presanthan
Westview Centenn
5:46.93
1
16
La, Steven
John Polanyi
5:50.71
1
17
Rahmani, Kasra
Earl Haig
5:52.17
1
18
McCulloch, Kaden
John Polanyi
6:10.08
1
Mens 1500m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Getachew, Yeabsira
David & Mary Tho
4:37.79
1
10
2
Tralli, Nicholas
Birchmount Park
4:38.64
1
8
3
Wood, Harrison
Birchmount Park
4:39.46
1
6
4
Kumar, Nitheesh
Woburn
4:47.28
1
5
5
Mallany-Stan, Aidan
Birchmount Park
4:48.54
1
4
6
Omar, Ayman
SATEC
4:49.03
1
3
7
Pinnock, Kavon
Sir Oliver Mowat
4:49.72
1
2
8
Mark, Joe
Birchmount Park
4:50.91
1
1
9
Ellis, Ryan
Birchmount Park
4:52.26
1
10
Fu, Zeno
L'Amoreaux
4:56.47
1
11
Gowans, Chris
Sir Oliver Mowat
4:58.06
1
12
Kumar, Sanjay
RH King Academy
5:03.68
1
13
Kanagaraj, Prashyen
Cedarbrae CI
5:04.89
1
14
Abdenur, Zubair
Birchmount Park
5:07.27
1
15
Vijayakul, Branavan
L'Amoreaux
5:12.06
1
16
Rajendra, Lavan
Albert Campbell
5:16.02
1
17
Farah, Mohamed
David & Mary Tho
5:16.98
1
18
Morrison, Braden
Sir Wilfrid Laur
5:17.77
1
19
Panganiban, Jarod
Sir John A MacDo
5:21.85
1
20
Muhtaj, Mudasar
David & Mary Tho
5:25.97
1
21
Lei, Alex
Birchmount Park
5:28.99
1
22
Wang, Wesley
Albert Campbell
5:32.93
1
23
Ayres, Mitchell
RH King Academy
5:33.47
1
24
Kanagalina, Kavinan
Lester B Pearson
5:37.94
1
25
Josufi, Casper
Birchmount Park
5:39.06
1
26
Xie, Daniel
Albert Campbell
5:42.86
1
27
Duong, Ricky
Albert Campbell
5:45.85
1
28
Sivakumar, Sinthu
Albert Campbell
6:50.22
1
Mens 1500m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kpiebewieng, Justin
Emery
4:50.10
1
10
2
Ali, Hassan
Westview Centenn
4:50.93
1
8
3
Gonzalez, David
Newtonbrook
4:53.00
1
6
4
Kpiebewieng, Austin
Emery
4:58.54
1
5
5
Nagler, Cory
Windfields Jr. H
5:05.60
1
4
6
Sompel, Ethan Vande
Windfields Jr. H
5:09.46
1
3
7
Boudarga, Norman
William Lyon Mac
5:14.52
1
2
8
Chandler, Nathan
Earl Haig
5:17.48
1
1
9
Abbaszadeh, Ali
Newtonbrook
5:22.47
1
10
Rivera, Elinelson
Newtonbrook
5:28.80
1
11
Min, Franklin
Victoria Park
5:30.60
1
12
Wami, Samuel
Newtonbrook
5:38.20
1
13
Marcos, Simao
John Polanyi
5:39.91
1
14
Wallace, Nicholas
Windfields Jr. H
5:40.74
1
15
Huang, Stanley
Zion Heights
5:53.19
1
16
Tayyab, Kamran
John Polanyi
6:17.78
1
17
Kaul, Harman
Northview Height
6:25.32
1
18
Buall, Arshdeep
Northview Height
6:36.75
1
Mens 1500m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeVito, Benjamin
Birchmount Park
4:07.73
1
10
2
Macasso-Shou, Natan
Albert Campbell
4:14.23
1
8
3
Mackrell, Luke
Birchmount Park
4:17.09
1
6
4
Storey, Evan
Sir Oliver Mowat
4:22.31
1
5
5
Shakil, Faiz
Sir Wilfrid Laur
4:29.71
1
4
6
Abdi, Nadeem
Sir Wilfrid Laur
4:30.09
1
3
7
Yeung, Jason
Albert Campbell
4:34.01
1
2
8
Wood, Carter
Birchmount Park
4:40.60
1
1
9
Wang, Marcel
Albert Campbell
4:57.86
1
10
Lee, Alvin
Albert Campbell
5:03.46
1
11
Mwaura, Hiram
West Hill - Toro
5:32.16
1
12
Guerra, Boris
Bendale
5:37.17
1
13
Shakir, Thomas
Sir John A MacDo
5:37.75
1
14
Collins, Chad
Bendale
5:37.83
1
15
Jeyanantha, Sooriya
Bendale
5:43.93
1
16
Harricharan, Adesh
Bendale
6:12.74
1
17
Booraki, Alireza
Bendale
6:18.36
1
Mens 1500m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
4:08.14
1
10
2
Ebrahimi, Omid
Georges Vanier -
4:27.62
1
8
3
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
4:28.02
1
6
4
Rule, Terren
York Mills
4:42.50
1
5
5
Chandler, Justin
Earl Haig
4:50.36
1
4
6
Gonsalves, JP
York Mills
4:56.26
1
3
7
Masliah, Nevoh
Earl Haig
4:57.23
1
2
8
Burea, Christian
Earl Haig
4:58.02
1
1
9
Bierbrier, Josh
York Mills
5:00.32
1
10
Hui, Sidney
Earl Haig
5:00.87
1
11
Lesurf, Jason
York Mills
5:06.32
1
12
Khamis, Khamis
Westview Centenn
5:14.21
1
13
John, Kareem
Newtonbrook
5:32.03
1
14
Geller, David
Newtonbrook
5:38.18
1
15
Trigas, George
Victoria Park
5:39.07
1
16
Szeto, Roger
Earl Haig
6:10.09
1
Mens 3000m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fernando, Dylantha
Sir John A MacDo
10:09.74
1
10
2
Fikre, Estefan
Sir Wilfrid Laur
10:13.61
1
8
3
Kwok, Tony
Woburn
10:34.64
1
6
4
Naimi, Syed
Albert Campbell
10:41.09
1
5
5
Koberstadt, Andrew
Wexford
11:00.80
1
4
6
Yogar, Jayatharssan
Albert Campbell
11:17.52
1
3
7
McClenaghan, Evan
Birchmount Park
11:32.64
1
2
8
Shirley, Peter
Albert Campbell
11:49.71
1
1
9
Zeng, Neil
Agincourt CI
12:05.09
1
Mens 3000m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Matrakchin, Stephan
Newtonbrook
10:12.64
1
10
2
Berrada, Anas
York Mills
10:13.96
1
8
3
Tesfagiorgis, Dawit
John Polanyi
10:38.59
1
6
4
George, Jacob
York Mills
10:43.81
1
5
5
Andall, Tadgh
Westview Centenn
11:26.77
1
4
6
Vyas, Meet
John Polanyi
11:32.81
1
3
7
Chung, Matthew
Victoria Park
11:53.72
1
2
8
Chan, Vian
Victoria Park
11:53.98
1
1
9
Abdalla, Ayman
Don Mills
12:13.81
1
10
Aruchun, Presanthan
Westview Centenn
12:16.55
1
Mens 3000m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Getachew, Yeabsira
David & Mary Tho
10:06.55
1
10
2
Tralli, Nicholas
Birchmount Park
10:09.91
1
8
3
Wood, Harrison
Birchmount Park
10:13.12
1
6
4
Omar, Ayman
SATEC
10:27.03
1
5
5
Kumar, Nitheesh
Woburn
10:27.54
1
4
6
Ellis, Ryan
Birchmount Park
10:28.83
1
3
7
Mark, Joe
Birchmount Park
10:30.24
1
2
8
Mallany-Stan, Aidan
Birchmount Park
10:32.19
1
1
9
Gowans, Chris
Sir Oliver Mowat
10:38.99
1
10
Rajendra, Lavan
Albert Campbell
10:51.64
1
11
Lei, Alex
Birchmount Park
11:38.96
1
12
Duong, Ricky
Albert Campbell
12:10.24
1
Mens 3000m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kpiebewieng, Justin
Emery
10:30.24
1
10
2
Kpiebewieng, Austin
Emery
10:31.44
1
8
3
Ali, Hassan
Westview Centenn
10:40.12
1
6
4
Gonzalez, David
Newtonbrook
10:42.89
1
5
5
Chandler, Nathan
Earl Haig
11:07.08
1
4
6
Wallace, Nicholas
Windfields Jr. H
11:21.44
1
3
7
Marcos, Simao
John Polanyi
12:01.77
1
2
8
Wami, Samuel
Newtonbrook
12:12.50
1
1
9
Tayyab, Kamran
John Polanyi
12:19.72
1
10
Pu, Justin
William Lyon Mac
12:20.78
1
11
Kam, Lyle
Zion Heights
12:34.91
1
Mens 3000m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeVito, Benjamin
Birchmount Park
9:06.45
1
10
2
Mackrell, Luke
Birchmount Park
9:24.00
1
8
3
Wood, Carter
Birchmount Park
9:31.16
1
6
4
Storey, Evan
Sir Oliver Mowat
9:34.95
1
5
5
Abdi, Nadeem
Sir Wilfrid Laur
9:57.97
1
4
6
Lee, Alvin
Albert Campbell
11:16.15
1
3
Mens 3000m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
9:04.36
1
10
2
Nakashima, Rudy
Earl Haig
9:48.11
1
8
3
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
9:58.80
1
6
4
Abdi, Ahmed
Westview Centenn
9:59.54
1
5
5
Gonsalves, JP
York Mills
10:01.39
1
4
6
Khan, Haider
Victoria Park
10:24.72
1
3
7
Masliah, Nevoh
Earl Haig
10:28.50
1
2
8
Chandler, Justin
Earl Haig
10:29.82
1
1
9
Mukhitdin, Saidamir
York Mills
11:20.84
1
10
Ng, Quincy
Earl Haig
11:30.26
1
Mens 2k Steeple Open North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aljoe, Junior
Newtonbrook
6:41.56
1
10
2
Nakashima, Rudy
Earl Haig
6:51.72
1
8
3
Ebrahimi, Omid
Georges Vanier -
6:58.17
1
6
4
Abdi, Ahmed
Westview Centenn
7:06.34
1
5
5
Rule, Terren
York Mills
7:22.16
1
4
6
Bierbrier, Josh
York Mills
7:27.27
1
3
7
Masliah, Nevoh
Earl Haig
7:39.00
1
2
8
Tam, Alex
Earl Haig
7:52.58
1
1
9
Huang, Peter
William Lyon Mac
8:01.91
1
10
Lesurf, Jason
York Mills
8:08.95
1
11
Szeto, Roger
Earl Haig
9:52.20
1
--
Burea, Christian
Earl Haig
NT
1
--
Hui, Sidney
Earl Haig
DQ
1
Mens 2k Steeple Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mackrell, Luke
Birchmount Park
6:41.64
1
10
2
Wood, Carter
Birchmount Park
6:54.78
1
8
3
Kwok, Tony
Woburn
7:26.06
1
6
4
Koberstadt, Andrew
Wexford
7:39.62
1
5
5
Mansell, Eric
West Hill - Toro
8:01.65
1
4
--
Mohamed, Ramy
Birchmount Park
NT
1
--
Estwick, Jessie
RH King Academy
NT
1
Mens 100m Hurdles Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Collins, Nathan
David & Mary Tho
15.54
nwi
1
10
2
Thompson, Troy
Birchmount Park
17.01
nwi
1
8
3
dePass, Jahlain
Sir John A MacDo
18.96
nwi
1
6
4
Liu, Edward
Sir John A MacDo
20.99
nwi
1
5
Mens 100m Hurdles Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Divizio, Philip
William Lyon Mac
15.12
nwi
1
10
2
Nishimura, Jordan
York Mills
16.32
nwi
1
8
3
Wickware, Michael
York Mills
16.44
nwi
1
6
Mens 100m Hurdles Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Andrews, Vahid
Birchmount Park
14.75
nwi
1
10
2
Clarke-Bas, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
15.32
nwi
1
8
3
Beckford, Elijah
Sir John A MacDo
15.98
nwi
1
6
4
Dissanayk, Laksitha
Sir John A MacDo
16.03
nwi
1
5
5
Brown, Angelli
Birchmount Park
18.33
nwi
1
4
6
Cromien, Evan
Sir Oliver Mowat
19.80
nwi
1
3
7
Ho, Angus
Sir John A MacDo
20.67
nwi
1
2
Mens 100m Hurdles Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Speed, JR
Northview Height
15.53
nwi
1
10
2
Nooristani, Mansor
Newtonbrook
16.80
nwi
1
8
3
LI, David
Don Mills
18.54
nwi
1
6
4
DeGregorio, Anthony
St Andrew's Juni
20.16
nwi
1
5
5
Chandan, Uday
William Lyon Mac
20.24
nwi
1
4
Mens 110m Hurdles Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
17.35
nwi
1
10
2
Estwick, Jessie
RH King Academy
19.59
nwi
1
8
3
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
19.83
nwi
1
6
4
Lyn, Shemar
Agincourt CI
20.04
nwi
1
5
Mens 110m Hurdles Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yellu, Tarun
York Mills
20.09
nwi
1
10
2
Mema, Ivo
William Lyon Mac
20.23
nwi
1
8
3
Blain, Russell
York Mills
21.35
nwi
1
6
4
Martin, Edward
Newtonbrook
21.62
nwi
1
5
Mens 300m Hurdles Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pierre, Patrick
Sir Wilfrid Laur
44.65
1
10
2
Yousaf, Osman
Sir Wilfrid Laur
45.43
1
8
3
Sinopoli, Jake
Birchmount Park
48.19
1
6
4
Thompson, Troy
Birchmount Park
48.82
1
5
5
dePass, Jahlain
Sir John A MacDo
53.34
1
4
6
Liu, Edward
Sir John A MacDo
55.08
1
3
Mens 300m Hurdles Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Divizio, Philip
William Lyon Mac
43.82
1
10
Mens 300m Hurdles Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clarke-Bas, D'Andre
Sir Wilfrid Laur
45.12
1
10
2
Andrews, Vahid
Birchmount Park
45.28
1
8
3
Lawrence, Jack
Birchmount Park
48.14
1
6
4
Brown, Angelli
Birchmount Park
50.44
1
5
5
Ho, Angus
Sir John A MacDo
51.86
1
4
6
Campbell, Kacey
West Hill - Toro
52.96
1
3
7
Mohamed, Zabrin
Sir Wilfrid Laur
59.29
1
2
Mens 300m Hurdles Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Speed, JR
Northview Height
43.18
1
10
2
DiBratto, Rocky
William Lyon Mac
46.02
1
8
3
Nooristani, Mansor
Newtonbrook
48.03
1
6
4
Pu, Justin
William Lyon Mac
52.44
1
5
Mens 400m Hurdles Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Deandre
RH King Academy
57.42
1
10
2
Hosannah, Daniel
Sir John A MacDo
1:20.69
1
8
Mens 400m Hurdles Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olabode, Kola
Westview Centenn
59.65
1
10
2
Aljoe, Junior
Newtonbrook
1:10.98
1
8
Mens 4x100m Relay Junior East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
48.80
2
10
2
Young
,
Guy
,
Acheampo
,
Cuff
Lester B Pearson
48.83
1
8
3
Yousaf
,
Pierre
,
Sarpong
,
Trotman
Sir Wilfrid Laur
49.59
2
6
4
Lo
,
Xu
,
Maglunob
,
Au
Albert Campbell
51.35
2
5
5
Zafari
,
Syed
,
Bowerban
,
Wasid
L'Amoreaux
51.81
1
4
6
Relay Team
Sir John A MacDo
53.09
2
3
7
Relay Team
Woburn
53.69
1
2
8
Relay Team
Dr Norman Bethun
54.85
2
1
9
Wilson
,
Grant
,
Fray
,
Cornick
Stephen Leacock
55.17
1
10
He
,
Feng
,
Vijaykum
,
Shirley
Albert Campbell
58.49
2
11
Wan
,
Kang
,
Zeng
,
Truong
Agincourt CI
59.78
1
Mens 4x100m Relay Junior North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
DiVizio
,
Orioli
,
Aban
,
Senger
William Lyon Mac
45.90
1
10
2
Estick
,
Speed
,
Hussain
,
Oyebade
Northview Height
48.04
1
8
3
Tan
,
Kwok
,
Wickware
,
Nishimur
York Mills
48.81
1
6
4
Relay Team
Newtonbrook
50.34
1
5
5
Relay Team
John Polanyi
50.45
1
4
6
Relay Team
Westview Centenn
51.57
1
3
Mens 4x100m Relay Midget East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ancion
,
Clarke-B
,
Fervius
,
Ikonomov
Sir Wilfrid Laur
47.58
2
10
2
Relay Team
Birchmount Park
47.64
2
8
3
Addison
,
O'Neil
,
Bahi
,
Singh
Sir Oliver Mowat
49.74
2
6
4
Relay Team
Sir John A MacDo
52.12
1
5
5
Ahmad
,
Chellapp
,
Shrestha
,
Fazly
SATEC
53.58
1
4
6
Toussain
,
Channer
,
Thomas
,
Cheng
L'Amoreaux
53.91
1
3
7
Brown
,
Ibrahim
,
Rotbauer
,
Kanagara
Cedarbrae CI
54.10
2
2
8
Xie
,
Wang
,
Ng
,
Mo
Albert Campbell
54.27
2
1
9
Ancion
,
Jackson
,
Telesfor
,
Mohammad
Sir Wilfrid Laur
54.50
2
10
George
,
Kesek
,
Ramanan
,
Daniels
RH King Academy
54.83
2
--
Neverson
,
Santhira
,
Tang
,
Wan
Agincourt CI
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newtonbrook
48.15
1
10
2
Redway-E
,
Kelly
,
Rich
,
Nathanie
Emery
51.45
1
8
3
Amigo
,
Lam
,
Sompel
,
Yellu
Windfields Jr. H
55.25
1
6
4
LI
,
WU
,
Gou
,
Hojjatia
Zion Heights
58.59
1
5
5
Relay Team
John Polanyi
1:00.87
1
4
--
DiBratto
,
Zomparel
,
Farley
,
Chandan
William Lyon Mac
DQ
1
Mens 4x100m Relay Senior East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Smith
,
Taiwo
,
Johnson
,
Simpson
RH King Academy
44.87
2
10
2
Antione
,
Asamoa
,
Spense-L
,
Paris
Sir Wilfrid Laur
45.60
2
8
3
Relay Team
Sir John A MacDo
47.18
1
6
4
Yeung
,
Macasso-
,
Sun
,
Sun
Albert Campbell
47.56
2
5
5
McPherso
,
Burrell
,
McLarty
,
McPherso
West Hill - Toro
47.85
2
4
6
Lynch
,
Wood
,
Khan
,
Smith
Sir Oliver Mowat
48.61
2
3
7
Relay Team
Dr Norman Bethun
48.79
2
2
8
Rojan-Ja
,
Hudson
,
Rotbauer
,
Henry
Cedarbrae CI
49.67
2
1
9
Ou
,
Cross
,
Wang
,
Noble
Albert Campbell
52.12
2
10
Liu
,
Lyn
,
McCalla
,
Williams
Agincourt CI
52.66
1
Mens 4x100m Relay Senior North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hylton
,
Constant
,
Idoko
,
Brion
Emery
45.67
2
10
2
Relay Team
John Polanyi
46.13
2
8
3
Relay Team
Downsview
46.70
2
6
4
Yellu
,
Baldanad
,
Stamadia
,
Arrowsmi
York Mills
47.22
2
5
5
Relay Team
Earl Haig
48.09
1
4
6
Simon
,
Philp
,
Arnaud
,
Nguyen
CW Jefferys
49.51
1
3
7
Relay Team
Earl Haig
51.52
2
2
8
Nikolov
,
Carvalho
,
Chang
,
Mema
William Lyon Mac
52.41
2
1
--
Relay Team
Westview Centenn
NT
2
--
Relay Team
Victoria Park
DQ
1
Mens 4x400m Relay Open East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
3:30.66
2
10
2
Relay Team
Birchmount Park
3:36.19
2
8
3
Macasso-
,
Yeung
,
Wang
,
Sun
Albert Campbell
3:38.50
2
6
4
Johnson
,
Kesek
,
Smith
,
Smith
RH King Academy
3:41.34
2
5
5
Relay Team
Sir John A MacDo
3:51.53
1
4
6
Relay Team
Woburn
3:52.26
1
3
7
Yousaf
,
Pierre
,
Clarke-B
,
Ikonomov
Sir Wilfrid Laur
3:52.96
2
2
8
Grannum
,
Shivrata
,
Mansell
,
Osumah
West Hill - Toro
3:53.99
1
1
9
Relay Team
Albert Campbell
4:04.59
2
10
Relay Team
Albert Campbell
4:34.61
1
11
Telesfor
,
Jambo
,
Goffin
,
Ancion
Sir Wilfrid Laur
4:35.01
2
Mens 4x400m Relay Open North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Stamadia
,
Berrada
,
Arrowsmi
,
Rule
York Mills
3:46.16
1
10
2
Relay Team
Earl Haig
3:46.16
1
8
3
Relay Team
John Polanyi
3:49.75
1
6
4
Nikolov
,
Goldberg
,
Carvalho
,
Boudarga
William Lyon Mac
3:52.60
1
5
5
Relay Team
Newtonbrook
3:55.38
1
4
6
Thai
,
Soltani
,
Oyebade
,
Speed
Northview Height
3:58.87
1
3
7
Relay Team
Westview Centenn
4:09.51
1
2
--
Relay Team
Westview Centenn
DQ
1
Mens Shot Put Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alleyne, Cassian
West Hill - Toro
12.87m
(42'2.5)
1
10
2
Osmand, Nicolas
David & Mary Tho
10.03m
(32'10.75)
1
8
3
Kang, Fan
Agincourt CI
9.21m
(30'2.5)
1
6
Mens Shot Put Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nguyen, Danny
Westview Centenn
14.18m
(46'6.25)
1
10
2
Jammal, Ali
York Mills
10.82m
(35'5.75)
1
8
3
Jacobs, Harry
York Mills
9.33m
(30'7.25)
1
6
4
Lessanu, Musay
Don Mills
9.27m
(30'4.75)
1
5
5
Sabahi, Nader
York Mills
8.87m
(29'1)
1
4
6
Sharma, Prakhar
Zion Heights
8.83m
(28'11.5)
1
3
Mens Shot Put Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ross, Jason
Sir Oliver Mowat
12.24m
(40'1.75)
1
10
2
Wilson, Thomas
Birchmount Park
11.21m
(36'9.25)
1
8
3
Marcial, Bradley
Sir John A MacDo
11.00m
(36'1)
1
6
4
Lin, Ying
Albert Campbell
10.97m
(35'11.75)
1
5
5
Jackman, Nathan
Winston Churchil
10.05m
(32'11.5)
1
4
6
Alam, Ajward
Lester B Pearson
9.87m
(32'4.5)
1
3
7
Irving-Dar, Demetri
West Hill - Toro
9.85m
(32'3.75)
1
2
8
Toy, Jonathon
Sir John A MacDo
9.56m
(31'4.25)
1
1
9
Doan, Danny
Woburn
9.48m
(31'1)
1
10
Kelly, Macklin
SATEC
9.24m
(30'3.75)
1
Mens Shot Put Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Farley, Asher
William Lyon Mac
11.15m
(36'6.75)
1
10
2
Covelli, Kevin
William Lyon Mac
11.14m
(36'6.5)
1
8
3
Huang, Luke
Zion Heights
11.05m
(36'3)
1
6
4
Thielen, Alex
Windfields Jr. H
10.96m
(35'11.5)
1
5
5
Amigo, Jorge
Windfields Jr. H
10.00m
(32'9.5)
1
4
6
Lopez, Mateo
Windfields Jr. H
8.50m
(27'10.5)
1
3
7
Tchourbanov, Mark
Zion Heights
7.71m
(25'3.5)
1
2
8
Kriss, Nicholas
John Polanyi
7.40m
(24'3.25)
1
1
9
Behnejad, Fazel
John Polanyi
6.84m
(22'5.25)
1
10
Sutton, Brendan
Zion Heights
5.80m
(19'0.25)
1
11
Nhamburo, Tanaka
John Polanyi
5.20m
(17'0.5)
1
--
Ogi, Iyobosa (Yoyo)
Emery
ND
(--)
1
Mens Shot Put Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wareham, Collin
Birchmount Park
14.52m
(47'7.5)
1
10
2
Scott, Robert
Sir Wilfrid Laur
11.71m
(38'5)
1
8
3
Smith, Kirklan
Stephen Leacock
10.67m
(35'0)
1
6
4
Couture, Cody
Sir John A MacDo
10.67m
(35'0)
1
5
5
Satchitha, Saieason
Sir John A MacDo
10.41m
(34'1.75)
1
4
6
Clucas-Warre, Tyler
Sir Robert L Bor
10.40m
(34'1.25)
1
3
7
Zhang, Raymond
Sir John A MacDo
8.78m
(28'9.5)
1
2
8
Burke, Jordan
Bendale
7.55m
(24'9)
1
1
9
Saqib, Amanuddin
Woburn
7.50m
(24'7.25)
1
Mens Shot Put Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Delbove, Matthew
William Lyon Mac
13.76m
(45'1.5)
1
10
2
Debalkew, Ezana
Don Mills
11.45m
(37'6.75)
1
8
3
Hui, Justin
Victoria Park
11.20m
(36'8.75)
1
6
4
Baldanado, Darrell
York Mills
10.28m
(33'8.5)
1
5
5
Ofori, Kevin
Westview Centenn
10.24m
(33'7)
1
4
6
Jones, Victonius
Downsview
9.91m
(32'6)
1
3
7
Sibaoueih, Anas
York Mills
9.88m
(32'4.75)
1
2
8
Binesh, Ali
York Mills
8.78m
(28'9.5)
1
1
9
Hurtado, Jose
Nelson A Boylen
8.74m
(28'8)
1
10
Dhanasar, Dylan
John Polanyi
7.62m
(25'0)
1
Mens Discus Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shivratan, Brendan
West Hill - Toro
35.30m
(115'9.75)
1
10
2
Mullings, Marcus
Sir John A MacDo
33.48m
(109'10)
1
8
3
Alleyne, Cassian
West Hill - Toro
30.23m
(99'2)
1
6
4
Varga, Conor
West Hill - Toro
24.21m
(79'5)
1
5
5
Ezo, Michael
Sir John A MacDo
22.30m
(73'1.75)
1
4
6
Kang, Fan
Agincourt CI
21.20m
(69'6.5)
1
3
7
Kiefhaber, Kyle
West Hill - Toro
20.43m
(67'0.25)
1
2
Mens Discus Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nguyen, Danny
Westview Centenn
35.69m
(117'1)
1
10
2
Revilla, Vince
John Polanyi
31.67m
(103'10.75)
1
8
3
Nyandika, Micah
Westview Centenn
27.30m
(89'6.75)
1
6
4
Sabahi, Nader
York Mills
25.93m
(85'0.75)
1
5
5
Burazor, Pavle
Don Mills
24.85m
(81'6.25)
1
4
6
Jammal, Ali
York Mills
24.47m
(80'3.25)
1
3
7
Lessanu, Musay
Don Mills
23.82m
(78'1.75)
1
2
8
Sharma, Prakhar
Zion Heights
20.63m
(67'8)
1
1
--
Afiouni, Majed
Don Mills
ND
(--)
1
--
Jacobs, Harry
York Mills
ND
(--)
1
Mens Discus Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marcial, Bradley
Sir John A MacDo
36.37m
(119'3.75)
1
10
2
Doan, Danny
Woburn
33.11m
(108'7.5)
1
8
3
Hovey, Daniel
Sir John A MacDo
31.80m
(104'3.75)
1
6
4
Alam, Ajward
Lester B Pearson
29.31m
(96'1.75)
1
5
5
Dhanraj, Nicholas
Lester B Pearson
27.75m
(91'0.5)
1
4
6
Weng, Jacky
Dr Norman Bethun
27.13m
(89'0)
1
3
7
Kelly, Macklin
SATEC
25.86m
(84'10)
1
2
8
Irving-Dar, Demetri
West Hill - Toro
24.24m
(79'6.25)
1
1
9
Bent-Ford, Jonathan
West Hill - Toro
20.30m
(66'7)
1
Mens Discus Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thielen, Alex
Windfields Jr. H
26.73m
(87'8.25)
1
10
2
Huang, Luke
Zion Heights
22.67m
(74'4.5)
1
8
3
Min, Alfred
Zion Heights
22.35m
(73'3.75)
1
6
4
Lopez, Mateo
Windfields Jr. H
20.94m
(68'8.25)
1
5
5
Yau, Jeremy
Zion Heights
20.27m
(66'6)
1
4
6
Covelli, Kevin
William Lyon Mac
20.01m
(65'7.75)
1
3
7
Kriss, Nicholas
John Polanyi
19.26m
(63'2.25)
1
2
8
Behnejad, Fazel
John Polanyi
18.20m
(59'8.5)
1
1
9
Nhamburo, Tanaka
John Polanyi
13.58m
(44'6.5)
1
Mens Discus Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
38.16m
(125'2.25)
1
10
2
Satchitha, Saieason
Sir John A MacDo
34.05m
(111'8.5)
1
8
3
Couture, Cody
Sir John A MacDo
27.56m
(90'5)
1
6
4
Li, Clark
Dr Norman Bethun
24.96m
(81'10.5)
1
5
5
Powell, Greyson
Dr Norman Bethun
22.87m
(75'0.25)
1
4
6
Zhang, Raymond
Sir John A MacDo
18.86m
(61'10.5)
1
3
7
Saqib, Amanuddin
Woburn
18.44m
(60'5.75)
1
2
Mens Discus Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Debalkew, Ezana
Don Mills
48.05m
(157'7.5)
1
10
2
Delbove, Matthew
William Lyon Mac
38.88m
(127'6.5)
1
8
3
Binesh, Ali
York Mills
25.34m
(83'1.5)
1
6
4
Vagners, Aleks
York Mills
24.76m
(81'2.75)
1
5
5
Sibaoueih, Anas
York Mills
24.00m
(78'8.75)
1
4
6
Ofori, Kevin
Westview Centenn
23.36m
(76'7.5)
1
3
7
Noyan, Nima
York Mills
20.76m
(68'1.25)
1
2
8
Dhanasar, Dylan
John Polanyi
15.04m
(49'4)
1
1
--
Santos, Joshua
John Polanyi
ND
(--)
1
--
Williams, Tyrone
York Mills
ND
(--)
1
Mens Javelin Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harrison, Dylan
Birchmount Park
37.30m
(122'4.5)
1
10
2
Mullings, Marcus
Sir John A MacDo
35.68m
(117'0.5)
1
8
3
Xu, Alex
Albert Campbell
34.40m
(112'10.25)
1
6
4
Alleyne, Cassian
West Hill - Toro
32.17m
(105'6.5)
1
5
5
Varga, Conor
West Hill - Toro
29.40m
(96'5.25)
1
4
6
Kiefhaber, Kyle
West Hill - Toro
28.43m
(93'3.25)
1
3
7
Ali, Asad
Stephen Leacock
24.97m
(81'11)
1
2
8
Navarajan, Anoj
Stephen Leacock
16.73m
(54'10.5)
1
1
Mens Javelin Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burazor, Pavle
Don Mills
39.52m
(129'7.75)
1
10
2
Cockburn, Riley
York Mills
30.12m
(98'9.75)
1
8
3
Tan, Matthew
York Mills
29.63m
(97'2.5)
1
6
4
Herbert, Zakery
Northview Height
29.42m
(96'6.25)
1
5
5
Sabahi, Nader
York Mills
29.28m
(96'0.75)
1
4
6
Jammal, Ali
York Mills
27.00m
(88'6.75)
1
3
7
Antonecchia, Julian
Newtonbrook
22.20m
(72'10)
1
2
8
Mullholland, Adrian
Newtonbrook
19.74m
(64'9)
1
1
--
Nyandika, Micah
Westview Centenn
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weng, Jacky
Dr Norman Bethun
39.44m
(129'4.75)
1
10
2
Ta, Christopher
Dr Norman Bethun
38.80m
(127'3.5)
1
8
3
Kelly, Macklin
SATEC
27.47m
(90'1.5)
1
6
4
Dhanraj, Nicholas
Lester B Pearson
26.56m
(87'1.5)
1
5
5
Hovey, Daniel
Sir John A MacDo
25.58m
(83'11)
1
4
6
Alam, Ajward
Lester B Pearson
25.52m
(83'8.5)
1
3
7
Doan, Danny
Woburn
24.55m
(80'6.5)
1
2
8
Lin, Ying
Albert Campbell
23.68m
(77'8.25)
1
1
9
Irving-Dar, Demetri
West Hill - Toro
21.46m
(70'4.75)
1
10
Sivachandr, Sriraam
Cedarbrae CI
20.06m
(65'9.75)
1
Mens Javelin Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thielen, Alex
Windfields Jr. H
33.36m
(109'5.25)
1
10
2
Sutherland, Hart
St Andrew's Juni
29.20m
(95'9.5)
1
8
3
Lopez, Mateo
Windfields Jr. H
24.28m
(79'7.75)
1
6
4
Alemi, Modaser
Newtonbrook
23.90m
(78'4.75)
1
5
5
Huang, Luke
Zion Heights
23.86m
(78'3.25)
1
4
6
Kriss, Nicholas
John Polanyi
19.95m
(65'5.25)
1
3
7
Hojjatian, Majid
Zion Heights
16.60m
(54'5.5)
1
2
8
Behnejad, Fazel
John Polanyi
12.29m
(40'3.75)
1
1
9
Nhamburo, Tanaka
John Polanyi
12.10m
(39'8.25)
1
Mens Javelin Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bridger, Cody
Birchmount Park
37.87m
(124'2.75)
1
10
2
Powell, Greyson
Dr Norman Bethun
35.54m
(116'7)
1
8
3
Patterson, Ryan
Sir John A MacDo
35.18m
(115'5)
1
6
4
Kwok, Kevin
Albert Campbell
35.10m
(115'1.75)
1
5
5
Li, Clark
Dr Norman Bethun
33.56m
(110'1.25)
1
4
6
Carrington, Greg
West Hill - Toro
29.84m
(97'10.75)
1
3
7
Kathuria, Divanjan
Dr Norman Bethun
29.82m
(97'10)
1
2
8
Chew, David
Stephen Leacock
27.95m
(91'8.25)
1
1
9
Couture, Cody
Sir John A MacDo
25.45m
(83'5.75)
1
10
Saqib, Amanuddin
Woburn
16.52m
(54'2.25)
1
--
Huang, Clark
Dr Norman Bethun
ND
(--)
1
--
Jeyanantha, Sooriya
Bendale
ND
(--)
1
Mens Javelin Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vagners, Aleks
York Mills
40.12m
(131'7.5)
1
10
2
Debalkew, Ezana
Don Mills
34.86m
(114'4.25)
1
8
3
Sibaoueih, Anas
York Mills
30.24m
(99'2.5)
1
6
4
Wong, Chris
Newtonbrook
27.85m
(91'4.25)
1
5
5
Ofori, Kevin
Westview Centenn
26.23m
(86'0.5)
1
4
6
Atieh, Elie
Don Mills
24.10m
(79'0.75)
1
3
7
Ahn, Joseph
John Polanyi
23.14m
(75'11)
1
2
8
Dhanasar, Dylan
John Polanyi
20.55m
(67'5)
1
1
--
Santos, Joshua
John Polanyi
ND
(--)
1
--
Noyan, Nima
York Mills
ND
(--)
1
Mens High Jump Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shivratan, Brendan
West Hill - Toro
1.63m
(5'4)
1
10
2
Acheampong, Nana
Lester B Pearson
1.59m
(5'2.5)
1
8
--
Osumah, Mohammed
West Hill - Toro
FAIL
(--)
1
--
Pillay, Noah
Sir John A MacDo
FAIL
(--)
1
--
Kiefhaber, Kyle
West Hill - Toro
FAIL
(--)
1
Mens High Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Elijah
Sir Oliver Mowat
1.45m
(4'9)
1
10
2
Ho, Angus
Sir John A MacDo
1.45m
(4'9)
1
8
3
Yang, Eric
Sir John A MacDo
1.40m
(4'7)
1
6
4
Toy, Jonathon
Sir John A MacDo
1.40m
(4'7)
1
5
Mens High Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sutherland, Hart
St Andrew's Juni
1.50m
(4'11)
1
10
--
Zhao, Leroy
St Andrew's Juni
DQ
(--)
1
Mens High Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grannum, Jordan
West Hill - Toro
1.70m
(5'6.75)
1
10
2
Lyte, Dante
Sir John A MacDo
1.65m
(5'4.75)
1
8
--
Tse, Samson
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Kataria, Jay
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Sewell, Nevan
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Collins, Nathan
David & Mary Tho
5.53m
(18'1.5)
nwi
1
10
2
Acheampong, Nana
Lester B Pearson
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
8
3
Smith, Chelston
RH King Academy
5.34m
(17'6)
nwi
1
6
4
Feng, Ansun
Albert Campbell
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
5
5
Vijaykuma, Jenushan
Albert Campbell
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
4
6
Edman, David
Sir Oliver Mowat
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
3
7
He, Benjamin
Albert Campbell
4.55m
(14'11)
nwi
1
2
8
Wilson, Aavante
Stephen Leacock
4.37m
(14'4)
nwi
1
1
9
Librea, CJ
Sir John A MacDo
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
10
Zhang, Bob
Sir John A MacDo
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
Mens Long Jump Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Estick, Quinton
Northview Height
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
10
2
Clarke, Brion
Emery
5.35m
(17'6.5)
nwi
1
8
3
Cockburn, Riley
York Mills
5.06m
(16'7)
nwi
1
6
4
Gregory, Kieron
Northview Height
5.01m
(16'5)
nwi
1
5
5
Tan, Matthew
York Mills
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
4
6
Aban, Kolen
William Lyon Mac
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
3
7
Griffith, Marquess
Northview Height
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
2
8
Orioli, Andras
William Lyon Mac
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
1
9
Anang, David
Northview Height
4.12m
(13'6)
nwi
1
10
Jones, Jonathan
John Polanyi
4.04m
(13'3)
nwi
1
11
Chan, Vian
Victoria Park
3.52m
(11'6.5)
nwi
1
--
Vysotsky, Gleb
William Lyon Mac
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Akingbola, Emmanuel
Sir Wilfrid Laur
5.94m
(19'5.75)
nwi
1
10
2
Mandaku, Kercy
Birchmount Park
5.85m
(19'2.25)
nwi
1
8
3
Bahi, Chandru
Sir Oliver Mowat
5.59m
(18'4)
nwi
1
6
4
Smith, Elijah
Sir Oliver Mowat
5.35m
(17'6.5)
nwi
1
5
5
Singh, Eric
Sir Oliver Mowat
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
4
6
Edwards, Malik
Lester B Pearson
4.89m
(16'0.5)
nwi
1
3
7
Bailey, Kavantye
Birchmount Park
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
2
8
Thasaratha, Kabilan
Agincourt CI
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
1
9
Kanagalina, Kavinan
Lester B Pearson
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
10
Telesford, Jonathan
Sir Wilfrid Laur
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
11
Tang, Bobby
Agincourt CI
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
11
Rotbauer, Tomas
Cedarbrae CI
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
13
Toussaint, Miguel
L'Amoreaux
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
14
Neverson, Tyler
Agincourt CI
4.45m
(14'7)
nwi
1
15
Brown, Matthew
Cedarbrae CI
4.40m
(14'5)
nwi
1
16
O'Neil, Kerel
Sir Oliver Mowat
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
17
Huang, Ming
Dr Norman Bethun
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
18
Ly, Tommy
RH King Academy
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
19
Kesek, Conrad
RH King Academy
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
20
Santhiraku, Shamith
Agincourt CI
4.09m
(13'5)
nwi
1
21
Ramanan, Sanjay
RH King Academy
4.04m
(13'3)
nwi
1
22
Herbert, Quentin
Birchmount Park
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
23
Thomas, Roshane
L'Amoreaux
3.83m
(12'6.75)
nwi
1
24
Jang, Brandon
RH King Academy
3.75m
(12'3.5)
nwi
1
25
Channer, Matthew
L'Amoreaux
3.32m
(10'10.5)
nwi
1
26
Cheng, Nicholas
L'Amoreaux
3.25m
(10'7.75)
nwi
1
27
Thomas, Ashorni
David & Mary Tho
2.94m
(9'7.75)
nwi
1
28
Patel, Danesh
Cedarbrae CI
2.92m
(9'6.75)
nwi
1
--
Vijayakul, Branavan
L'Amoreaux
ND
(--)
nwi
1
--
Green, Dushawn
Sir Oliver Mowat
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Richardson, Malek
Newtonbrook
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
9
1
Noel, Isaac
Windfields Jr. H
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
9
3
Antwi, Robert
Newtonbrook
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
6
4
Durodola, Yusuf
Downsview
3.82m
(12'6.25)
nwi
1
5
5
Sheng, Jason
Zion Heights
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
4
6
Sutherland, Hart
St Andrew's Juni
3.73m
(12'2.75)
nwi
1
3
7
Kim, Jamie
St Andrew's Juni
3.47m
(11'4.5)
nwi
1
2
8
Tayyab, Kamran
John Polanyi
3.47m
(11'4.5)
nwi
1
1
9
Ciccone, Antonio
John Polanyi
2.69m
(8'9.75)
nwi
1
--
Yellu, Varun
Windfields Jr. H
ND
(--)
nwi
1
--
Osagie, Rotimi
CW Jefferys
ND
(--)
nwi
1
--
Rich, Jimmy
Emery
ND
(--)
nwi
1
--
Kelly, Nicholas
Emery
ND
(--)
nwi
1
--
Oyebade, Amani
Northview Height
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Yohance
RH King Academy
6.30m
(20'8)
nwi
1
10
2
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
6.13m
(20'1.25)
nwi
1
8
3
Antione, Damal
Sir Wilfrid Laur
5.98m
(19'7.25)
nwi
1
6
4
Sun, Kenji
Albert Campbell
5.86m
(19'2.5)
nwi
1
5
5
Dwyer, Steve
Sir Wilfrid Laur
5.42m
(17'9.25)
nwi
1
4
6
Aywaz, Joseph
David & Mary Tho
5.36m
(17'7)
nwi
1
3
7
Lyte, Dante
Sir John A MacDo
5.30m
(17'4.5)
nwi
1
2
8
Ou, Jon
Albert Campbell
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
1
9
Kowser, Prince
Sir Wilfrid Laur
5.03m
(16'6)
nwi
1
10
Chen, Andrew
Dr Norman Bethun
4.96m
(16'3.25)
nwi
1
11
Shanks, Jordan
Sir Oliver Mowat
4.90m
(16'0.75)
nwi
1
12
Paris, Damien
Sir Wilfrid Laur
4.70m
(15'5)
nwi
1
13
Smith, Kirklan
Stephen Leacock
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
14
Lyn, Shemar
Agincourt CI
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
15
Wang, Arnold
Sir John A MacDo
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
16
Chan, Matthew
Dr Norman Bethun
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
17
Nickens, Jawaski
David & Mary Tho
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
18
Luo, Jacky
Albert Campbell
4.00m
(13'1.25)
nwi
1
19
Tse, Samson
Sir John A MacDo
3.97m
(13'0.25)
nwi
1
20
Burke, Jordan
Bendale
3.56m
(11'8)
nwi
1
Mens Long Jump Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hylton, Richard
Emery
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
10
2
Wong, Adrian
Earl Haig
5.86m
(19'2.5)
nwi
1
8
3
Cada, Delano
John Polanyi
5.65m
(18'6.25)
nwi
1
6
4
Li, Yifan
York Mills
5.64m
(18'6)
nwi
1
5
5
Baldanado, Darrell
York Mills
5.31m
(17'5)
nwi
1
4
6
Yellu, Tarun
York Mills
5.11m
(16'9)
nwi
1
3
7
Jones, Victonius
Downsview
5.07m
(16'7.5)
nwi
1
2
8
Obeng-Nsiah, Henry
Northview Height
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
1
9
Muradyn, Chris
York Mills
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
10
Atieh, Elie
Don Mills
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
11
Sun, Rocky
Earl Haig
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
12
Blackman, Khaalid
CW Jefferys
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
13
Simms, David
Westview Centenn
4.10m
(13'5.25)
nwi
1
--
Dou, Jerry
Earl Haig
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Acheampong, Nana
Lester B Pearson
12.29m
(40'3.75)
nwi
1
10
2
Syed, Mohammed
L'Amoreaux
11.46m
(37'7)
nwi
1
8
3
Vijaykuma, Jenushan
Albert Campbell
11.45m
(37'6.75)
nwi
1
6
4
Feng, Ansun
Albert Campbell
11.12m
(36'5.75)
nwi
1
5
5
Cuff, Lucas
Lester B Pearson
11.00m
(36'1)
nwi
1
4
6
He, Benjamin
Albert Campbell
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
3
7
Pera, Eris
David & Mary Tho
9.97m
(32'8.5)
nwi
1
2
8
Truong, Kevin
Agincourt CI
9.22m
(30'2.75)
nwi
1
1
Mens Triple Jump Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Osuigue, Lucky
Emery
12.46m
(40'10.5)
nwi
1
10
2
Estick, Quinton
Northview Height
12.00m
(39'4.25)
nwi
1
8
3
Wickware, Michael
York Mills
11.15m
(36'6.75)
nwi
1
6
4
Nyandika, Micah
Westview Centenn
10.46m
(34'3.75)
nwi
1
5
5
Huang, Minsor
Victoria Park
10.09m
(33'1)
nwi
1
4
6
Sripathy, Varunam
Victoria Park
10.07m
(33'0.25)
nwi
1
3
7
Maishan, Deen
Victoria Park
9.98m
(32'8.75)
nwi
1
2
8
Revilla, Vince
John Polanyi
9.71m
(31'10.25)
nwi
1
1
--
Cockburn, Riley
York Mills
ND
(--)
nwi
1
--
Orioli, Andras
William Lyon Mac
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bahi, Chandru
Sir Oliver Mowat
12.21m
(40'0.5)
nwi
1
10
2
Smith, Elijah
Sir Oliver Mowat
11.48m
(37'7.75)
nwi
1
8
3
Huang, Ming
Dr Norman Bethun
11.03m
(36'2.25)
nwi
1
6
4
Tang, Bobby
Agincourt CI
10.78m
(35'4.25)
nwi
1
5
5
Vijayakul, Branavan
L'Amoreaux
10.10m
(33'1.5)
nwi
1
4
6
Lee-Dillon, Shaqeem
Woburn
10.06m
(33'0)
nwi
1
3
7
Muhtaj, Mudasar
David & Mary Tho
9.80m
(32'1.75)
nwi
1
2
8
Yang, Eric
Sir John A MacDo
9.66m
(31'8.25)
nwi
1
1
9
Dissanayk, Laksitha
Sir John A MacDo
9.35m
(30'8)
nwi
1
10
Fazly, Fayaz
SATEC
9.32m
(30'6.75)
nwi
1
11
Ly, Tommy
RH King Academy
9.13m
(29'11.25)
nwi
1
12
Williams, Daniel
West Hill - Toro
6.98m
(22'10.75)
nwi
1
--
Thasaratha, Kabilan
Agincourt CI
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hojjatian, Majid
Zion Heights
10.55m
(34'7.25)
nwi
1
10
2
Zhao, Leroy
St Andrew's Juni
10.38m
(34'0.5)
nwi
1
8
3
Rich, Jimmy
Emery
9.79m
(32'1.25)
nwi
1
6
4
Tang, Clark
William Lyon Mac
9.03m
(29'7.5)
nwi
1
5
5
Min, Alfred
Zion Heights
8.83m
(28'11.5)
nwi
1
4
Mens Triple Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Yohance
RH King Academy
12.64m
(41'5.5)
nwi
1
10
2
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
12.50m
(41'0)
nwi
1
8
3
Peter, Tommy
West Hill - Toro
11.97m
(39'3.25)
nwi
1
6
4
Sun, Kenji
Albert Campbell
11.62m
(38'1.25)
nwi
1
5
5
Kowser, Prince
Sir Wilfrid Laur
11.39m
(37'4.25)
nwi
1
4
6
Grannum, Jordan
West Hill - Toro
11.24m
(36'10.5)
nwi
1
3
7
Chen, Andrew
Dr Norman Bethun
10.66m
(34'11.5)
nwi
1
2
8
Luo, Jacky
Albert Campbell
10.12m
(33'2.25)
nwi
1
1
--
Ou, Jon
Albert Campbell
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pinto, Trivel
Downsview
13.13m
(43'0.75)
nwi
1
10
2
Dou, Jerry
Earl Haig
12.23m
(40'1.5)
nwi
1
8
3
Wong, Adrian
Earl Haig
11.97m
(39'3.25)
nwi
1
6
4
Muradyn, Chris
York Mills
11.13m
(36'6)
nwi
1
5
5
Charles, Quinn
Downsview
10.81m
(35'5.5)
nwi
1
4
6
Li, Yifan
York Mills
10.68m
(35'0.25)
nwi
1
3
7
Huang, Peter
William Lyon Mac
10.20m
(33'5.5)
nwi
1
2
Womens 100m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
Birchmount Park
13.19
nwi
1
10
2
Livingston, Brianna
Sir Wilfrid Laur
13.40
nwi
1
8
3
Castello, Daniella
Agincourt CI
13.46
nwi
1
6
4
Hoang, Jennifer
Albert Campbell
13.68
nwi
1
5
5
Carrington, Emma
Birchmount Park
13.81
nwi
1
4
6
Dalechuku, Renee
Sir Oliver Mowat
14.09
nwi
1
3
7
Bennett, Jessica
Cedarbrae CI
14.20
nwi
1
2
8
Srithayal, Thanujaa
Lester B Pearson
14.39
nwi
1
1
Womens 100m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
Birchmount Park
13.32
nwi
1
2
Livingston, Brianna
Sir Wilfrid Laur
13.45
nwi
3
5
Hoang, Jennifer
Albert Campbell
13.71
nwi
3
3
Castello, Daniella
Agincourt CI
13.83
nwi
4
4
Carrington, Emma
Birchmount Park
14.05
nwi
2
6
Bennett, Jessica
Cedarbrae CI
14.29
nwi
1
7
Srithayal, Thanujaa
Lester B Pearson
14.44
nwi
2
8
Dalechuku, Renee
Sir Oliver Mowat
14.52
nwi
1
9
Xie, Rebecca
Dr Norman Bethun
14.68
nwi
3
10
Paiva, Sarah
Sir Oliver Mowat
14.95
nwi
4
11
McTernan, Samantha
Sir Oliver Mowat
15.20
nwi
1
12
Chen, Xin Ze
Dr Norman Bethun
15.21
nwi
4
13
Ho, Shirley
Dr Norman Bethun
15.22
nwi
4
14
Mckenzie, Nicole
David & Mary Tho
15.30
nwi
1
15
Ng, Jenny
Dr Norman Bethun
15.33
nwi
2
16
Huang, Carmen
Sir John A MacDo
15.42
nwi
2
17
Mahabir, Marissa
RH King Academy
15.55
nwi
4
18
Uthayakuma, Kanitha
Sir John A MacDo
15.91
nwi
3
19
Porter, Sabrina
RH King Academy
16.03
nwi
2
20
Chan, Megan
Dr Norman Bethun
16.21
nwi
4
21
Perez, Carmina
RH King Academy
16.38
nwi
3
22
Uruthirak, Sahithya
Woburn
16.44
nwi
3
23
Fung, Fanny
Agincourt CI
16.58
nwi
1
24
Gemma, Lubaba
RH King Academy
16.69
nwi
1
Womens 100m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Renae
Emery
12.89
nwi
1
10
2
Rusu, Claudia
York Mills
13.65
nwi
1
8
3
Zhao, Nicole
Earl Haig
14.02
nwi
1
6
4
Nelson, Richelle
Westview Centenn
14.12
nwi
1
5
5
Leung, Selena
Earl Haig
14.27
nwi
1
4
6
Lee, Asia
York Mills
15.00
nwi
1
3
7
Lin, JingWen
Earl Haig
15.13
nwi
1
2
8
Sitcheron, Shanice
Downsview
15.28
nwi
1
1
Womens 100m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Renae
Emery
13.05
nwi
3
4
Rusu, Claudia
York Mills
13.80
nwi
3
7
Zhao, Nicole
Earl Haig
13.98
nwi
3
8
Nelson, Richelle
Westview Centenn
14.33
nwi
3
2
Leung, Selena
Earl Haig
14.77
nwi
2
5
Lin, JingWen
Earl Haig
15.08
nwi
2
3
Sitcheron, Shanice
Downsview
15.27
nwi
1
6
Lee, Asia
York Mills
15.37
nwi
1
9
Oginni, Debola
Victoria Park
15.44
nwi
3
10
Wami, Hanna
Newtonbrook
15.64
nwi
1
11
Andrade-Di, Octavia
Victoria Park
15.81
nwi
2
12
Hall, Heather
York Mills
15.99
nwi
1
13
Castillo, Jessa
Victoria Park
16.18
nwi
3
14
Mo, Rachel
Earl Haig
16.23
nwi
1
15
Sharkey, Meagan
York Mills
16.29
nwi
2
16
Wu, Jolie
Earl Haig
16.92
nwi
2
Womens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Parker, Tonie
Wexford
13.46
nwi
1
10
2
Komolafe, Simi
Birchmount Park
13.68
nwi
1
8
3
Whyte, Kayla
Sir Wilfrid Laur
13.75
nwi
1
6
4
John, Ebonie
Cedarbrae CI
13.87
nwi
1
5
5
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
14.49
nwi
1
4
6
Douglas, Kayla
Cedarbrae CI
14.61
nwi
1
3
7
Grandison, Destiny
Winston Churchil
14.63
nwi
1
2
8
Jaddo, Juvonne
Cedarbrae CI
14.99
nwi
1
1
Womens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Parker, Tonie
Wexford
13.68
nwi
2
2
Komolafe, Simi
Birchmount Park
13.71
nwi
1
3
Whyte, Kayla
Sir Wilfrid Laur
13.97
nwi
1
4
John, Ebonie
Cedarbrae CI
14.04
nwi
2
5
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
14.59
nwi
1
7
Douglas, Kayla
Cedarbrae CI
14.61
nwi
1
6
Grandison, Destiny
Winston Churchil
14.65
nwi
2
9
Robinson, Savahnna
Sir Wilfrid Laur
14.83
nwi
1
8
Jaddo, Juvonne
Cedarbrae CI
14.85
nwi
2
10
Jackson, Omoy
Cedarbrae CI
14.89
nwi
2
11
Nantambu-All, Nikee
Woburn
14.93
nwi
1
12
Salem, Sara
Sir John A MacDo
14.94
nwi
1
13
Choi, Sophia
Albert Campbell
15.24
nwi
2
14
Hunt-Jose, Gemaliya
Wexford
15.28
nwi
2
15
Liao, Vivian
Dr Norman Bethun
15.36
nwi
1
16
Rogers, Divine
Sir John A MacDo
15.59
nwi
2
Womens 100m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Komolafe, Simi
Birchmount Park
13.53
nwi
1
2
Parker, Tonie
Wexford
13.55
nwi
2
3
John, Ebonie
Cedarbrae CI
13.96
nwi
3
6
Whyte, Kayla
Sir Wilfrid Laur
14.11
nwi
1
4
Douglas, Kayla
Cedarbrae CI
14.38
nwi
4
7
Grandison, Destiny
Winston Churchil
14.45
nwi
3
5
Jaddo, Juvonne
Cedarbrae CI
14.56
nwi
5
8
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
14.68
nwi
2
9
Salem, Sara
Sir John A MacDo
14.83
nwi
4
11
Hunt-Jose, Gemaliya
Wexford
14.86
nwi
3
12
Jackson, Omoy
Cedarbrae CI
14.88
nwi
3
13
Robinson, Savahnna
Sir Wilfrid Laur
14.90
nwi
3
14
Nantambu-All, Nikee
Woburn
14.95
nwi
3
15
Rogers, Divine
Sir John A MacDo
15.01
nwi
4
10
Choi, Sophia
Albert Campbell
15.10
nwi
5
16
Liao, Vivian
Dr Norman Bethun
15.28
nwi
5
17
Poon, Naomi
Sir John A MacDo
15.36
nwi
1
18
Thomas, Roshean
L'Amoreaux
15.39
nwi
2
19
Glave, Aejahdean
Winston Churchil
15.55
nwi
1
20
Shaw, Shea
Wexford
15.57
nwi
4
21
Santhali, Thaarsika
RH King Academy
15.63
nwi
1
22
Joseph, Tennesha
RH King Academy
15.67
nwi
4
23
Cao, Rui Hua
Albert Campbell
15.77
nwi
5
24
Lin, Tiffany
Dr Norman Bethun
16.21
nwi
2
25
Khotsiphom, Malini
RH King Academy
16.21
nwi
2
26
Zhao, Lily
Albert Campbell
16.22
nwi
2
27
Kamal, Zahra
RH King Academy
16.86
nwi
5
28
Trotter, Tiffany
Bendale
17.11
nwi
1
Womens 100m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pinnock, Latanya
Windfields Jr. H
13.10
nwi
1
10
2
Acheampong, Whitney
Emery
13.98
nwi
1
8
3
Lewin, Kaneisha
Downsview
14.05
nwi
1
6
4
Esmie, Tishel
Newtonbrook
14.33
nwi
1
5
5
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
14.46
nwi
1
4
6
Petrou, Paige
St Andrew's Juni
14.48
nwi
1
3
7
Reeves, Jamilah
John Polanyi
14.53
nwi
1
2
8
Jin, Elaine
Windfields Jr. H
14.73
nwi
1
1
Womens 100m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Pinnock, Latanya
Windfields Jr. H
12.89
nwi
1
2
Lewin, Kaneisha
Downsview
13.99
nwi
2
3
Acheampong, Whitney
Emery
14.07
nwi
2
4
Esmie, Tishel
Newtonbrook
14.21
nwi
1
5
Petrou, Paige
St Andrew's Juni
14.32
nwi
1
7
Reeves, Jamilah
John Polanyi
14.61
nwi
1
6
Jin, Elaine
Windfields Jr. H
14.67
nwi
2
8
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
14.73
nwi
2
9
Nguyen, Hilary
John Polanyi
14.79
nwi
2
10
Osayande, Nicole
CW Jefferys
15.09
nwi
2
11
Harriott, Nickeshia
Earl Haig
15.11
nwi
1
12
Sampson-Cox, Ky'ana
Newtonbrook
15.36
nwi
2
13
Oppong, Janessa
Downsview
15.43
nwi
2
14
Trinh, Helen
John Polanyi
15.64
nwi
1
Womens 100m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pinnock, Latanya
Windfields Jr. H
13.15
nwi
4
2
Acheampong, Whitney
Emery
13.94
nwi
3
3
Lewin, Kaneisha
Downsview
13.96
nwi
2
4
Petrou, Paige
St Andrew's Juni
14.06
nwi
5
6
Esmie, Tishel
Newtonbrook
14.26
nwi
5
5
Jin, Elaine
Windfields Jr. H
14.46
nwi
1
7
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
14.48
nwi
3
8
Reeves, Jamilah
John Polanyi
14.61
nwi
2
11
Osayande, Nicole
CW Jefferys
14.73
nwi
2
9
Sampson-Cox, Ky'ana
Newtonbrook
14.97
nwi
1
12
Nguyen, Hilary
John Polanyi
14.98
nwi
3
13
Harriott, Nickeshia
Earl Haig
15.02
nwi
3
14
Trinh, Helen
John Polanyi
15.20
nwi
5
10
Oppong, Janessa
Downsview
15.32
nwi
4
15
Carvalhais, Olivia
William Lyon Mac
15.32
nwi
5
16
Munro, Sarah
CW Jefferys
15.35
nwi
2
17
Fernandes, Lisa
Earl Haig
15.46
nwi
2
18
Raziee, Rozhin
Earl Haig
15.54
nwi
4
19
Konina, Daniella
Earl Haig
15.64
nwi
4
20
Sinclair, Tia
CW Jefferys
15.70
nwi
1
21
Ng, Madison
Victoria Park
15.88
nwi
4
22
Sazonova, Taisiya
Northview Height
15.88
nwi
4
23
Chan, Hillary
William Lyon Mac
15.93
nwi
1
24
Hegazy, Yara
Earl Haig
15.97
nwi
3
25
Edwards, Nicolette
Downsview
16.40
nwi
2
26
Lin, Christie
Zion Heights
17.21
nwi
1
27
Yim, Rachel
Westview Centenn
17.44
nwi
5
28
Astorquiza, Lonny
Earl Haig
18.29
nwi
4
29
Martin, Veronica
Earl Haig
18.44
nwi
1
Womens 100m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.44
nwi
1
10
2
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
12.60
nwi
1
8
3
Alexander, Shania
Wexford
12.82
nwi
1
6
4
James, Jamilah
Birchmount Park
13.23
nwi
1
5
5
Thasarat, Sharmilla
Lester B Pearson
13.45
nwi
1
4
6
Douse, Destiny
Birchmount Park
13.54
nwi
1
3
7
Charles, Lindsay
Lester B Pearson
14.10
nwi
1
2
8
Yu, Carmen
Dr Norman Bethun
14.17
nwi
1
1
Womens 100m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.71
nwi
3
5
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
12.90
nwi
3
2
Alexander, Shania
Wexford
13.44
nwi
1
3
James, Jamilah
Birchmount Park
13.49
nwi
2
4
Douse, Destiny
Birchmount Park
13.85
nwi
4
6
Thasarat, Sharmilla
Lester B Pearson
13.99
nwi
3
7
Yu, Carmen
Dr Norman Bethun
14.23
nwi
4
8
Charles, Lindsay
Lester B Pearson
14.23
nwi
1
9
Yu, Jaisy
Dr Norman Bethun
14.34
nwi
2
10
Amoah, Chelsea
RH King Academy
14.40
nwi
1
11
McGann, Alyssa
Albert Campbell
14.74
nwi
2
12
Shoy, Jemika
David & Mary Tho
14.97
nwi
2
13
Sotirakos, Sara
Sir John A MacDo
15.10
nwi
3
14
Lee, Jade
Dr Norman Bethun
15.15
nwi
1
15
Eng, Michelle
Dr Norman Bethun
15.28
nwi
2
16
Woo, Jenniffer
Dr Norman Bethun
15.32
nwi
1
17
Lam, Felice
Sir John A MacDo
15.32
nwi
1
18
Lam, Candice
Sir John A MacDo
15.43
nwi
4
19
Wright, Atarah
Sir Robert L Bor
15.69
nwi
1
20
Walsh, Elizabeth
Sir John A MacDo
15.92
nwi
3
21
Khan, Monoleena
RH King Academy
16.05
nwi
3
22
Gyawu, Danielle
Sir Robert L Bor
16.35
nwi
2
23
Banik, Amrita
RH King Academy
16.47
nwi
4
24
Ngang, Vanessa
L'Amoreaux
17.36
nwi
2
25
Nasir, Amina
Bendale
19.58
nwi
1
Womens 100m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Shanice
Northview Height
12.51
nwi
1
10
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
13.76
nwi
1
8
3
Downey, Nardia
CW Jefferys
13.98
nwi
1
6
4
Yu, Keren
York Mills
14.21
nwi
1
5
5
Paskovatai, Tatiana
Newtonbrook
14.41
nwi
1
4
6
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
14.56
nwi
1
3
7
Salmon-Alex, Alexia
John Polanyi
14.71
nwi
1
2
Womens 100m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Shanice
Northview Height
13.11
nwi
3
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
13.97
nwi
2
5
Yu, Keren
York Mills
14.12
nwi
2
3
Paskovatai, Tatiana
Newtonbrook
14.18
nwi
1
4
Downey, Nardia
CW Jefferys
14.32
nwi
4
6
Oginni, Joan
Victoria Park
14.46
nwi
2
7
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
14.55
nwi
3
8
Salmon-Alex, Alexia
John Polanyi
14.57
nwi
3
9
Sawhney, Jaya Blake
York Mills
14.70
nwi
4
10
Elesho, Nofisat
Downsview
14.89
nwi
1
11
Bhaya, Paro
Earl Haig
14.90
nwi
1
12
Chan, Alice
Earl Haig
14.92
nwi
1
13
Nugent, Shea
John Polanyi
15.05
nwi
4
14
Delaney, Anecia
Westview Centenn
15.62
nwi
2
15
Darius, Sania
Downsview
16.30
nwi
2
16
Sanyour, Yasmine El
York Mills
17.39
nwi
3
Womens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
Birchmount Park
27.39
nwi
1
10
2
Castello, Daniella
Agincourt CI
27.88
nwi
1
8
3
Jankulous, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
28.16
nwi
1
6
4
Hoang, Jennifer
Albert Campbell
28.37
nwi
1
5
5
Carrington, Emma
Birchmount Park
29.22
nwi
1
4
6
Dalechuku, Renee
Sir Oliver Mowat
29.23
nwi
1
3
7
Vaughan-Gr, Natalie
Wexford
29.42
nwi
1
2
8
Bennett, Jessica
Cedarbrae CI
31.27
nwi
1
1
Womens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
Birchmount Park
27.76
nwi
2
2
Jankulous, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
28.68
nwi
1
3
Castello, Daniella
Agincourt CI
28.73
nwi
3
4
Hoang, Jennifer
Albert Campbell
28.89
nwi
3
5
Carrington, Emma
Birchmount Park
29.03
nwi
2
6
Vaughan-Gr, Natalie
Wexford
29.30
nwi
1
7
Bennett, Jessica
Cedarbrae CI
29.58
nwi
1
8
Dalechuku, Renee
Sir Oliver Mowat
29.63
nwi
3
9
Stephenson, Kashia
Sir Oliver Mowat
29.92
nwi
2
10
Wong, Victoria
Dr Norman Bethun
31.39
nwi
2
11
Huang, Carmen
Sir John A MacDo
31.73
nwi
1
12
Porter, Sabrina
RH King Academy
33.18
nwi
3
13
Chan, Megan
Dr Norman Bethun
33.82
nwi
3
14
Fung, Fanny
Agincourt CI
35.00
nwi
3
15
Gemma, Lubaba
RH King Academy
35.21
nwi
2
Womens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Renae
Emery
26.53
nwi
1
10
2
James, Kerry-Ann
Newtonbrook
27.67
nwi
1
8
3
Rusu, Claudia
York Mills
28.34
nwi
1
6
4
Hoang, Fidora
Earl Haig
30.22
nwi
1
5
5
Rud, Johanne (Thea)
Emery
30.35
nwi
1
4
6
Oginni, Debola
Victoria Park
31.72
nwi
1
3
7
Sitcheron, Shanice
Downsview
31.77
nwi
1
2
8
Wami, Hanna
Newtonbrook
33.30
nwi
1
1
Womens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boateng, Eunice
Cedarbrae CI
26.49
nwi
1
10
2
Parker, Tonie
Wexford
26.80
nwi
1
8
3
Whyte, Kayla
Sir Wilfrid Laur
28.63
nwi
1
6
4
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
28.93
nwi
1
5
5
Haris, Star-Lyte
Sir Wilfrid Laur
29.09
nwi
1
4
6
Williams, Tikeymah
Sir Wilfrid Laur
29.94
nwi
1
3
7
Robinson, Savahnna
Sir Wilfrid Laur
31.07
nwi
1
2
8
Jackson, Omoy
Cedarbrae CI
31.68
nwi
1
1
Womens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Boateng, Eunice
Cedarbrae CI
27.00
nwi
3
2
Parker, Tonie
Wexford
27.46
nwi
1
4
Haris, Star-Lyte
Sir Wilfrid Laur
29.49
nwi
3
3
Whyte, Kayla
Sir Wilfrid Laur
29.64
nwi
2
7
Williams, Tikeymah
Sir Wilfrid Laur
30.46
nwi
3
5
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
30.83
nwi
1
8
Jackson, Omoy
Cedarbrae CI
31.11
nwi
1
9
Nantambu-All, Nikee
Woburn
31.27
nwi
1
10
Peltier, Doneige
Cedarbrae CI
31.44
nwi
1
11
Hunt-Jose, Gemaliya
Wexford
31.45
nwi
3
6
Robinson, Savahnna
Sir Wilfrid Laur
31.50
nwi
2
12
Nikolaidis, Marie
Sir John A MacDo
32.55
nwi
3
13
Ng, Karin
Woburn
32.99
nwi
2
14
Bennett, Tamara
RH King Academy
33.97
nwi
1
15
Santhali, Thaarsika
RH King Academy
35.05
nwi
2
16
Shaikh, Yusra
Woburn
36.10
nwi
3
17
Bourne, Klarissa
RH King Academy
37.55
nwi
2
Womens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cunningham, Keiara
Newtonbrook
27.48
nwi
1
10
2
DaCosta, Isabel
Northview Height
28.31
nwi
1
8
3
Lewin, Kaneisha
Downsview
28.96
nwi
1
6
4
James, Leeza
Newtonbrook
29.28
nwi
1
5
5
Acheampong, Whitney
Emery
29.53
nwi
1
4
6
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
29.72
nwi
1
3
7
Esmie, Tishel
Newtonbrook
30.14
nwi
1
2
8
Nguyen, Hilary
John Polanyi
30.97
nwi
1
1
Womens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cunningham, Keiara
Newtonbrook
27.56
nwi
2
5
Lewin, Kaneisha
Downsview
29.12
nwi
2
2
DaCosta, Isabel
Northview Height
29.25
nwi
1
3
James, Leeza
Newtonbrook
29.63
nwi
4
4
Acheampong, Whitney
Emery
30.02
nwi
3
6
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
30.33
nwi
3
7
Esmie, Tishel
Newtonbrook
30.38
nwi
4
8
Nguyen, Hilary
John Polanyi
30.58
nwi
2
9
Osayande, Nicole
CW Jefferys
31.71
nwi
2
10
Harriott, Nickeshia
Earl Haig
31.77
nwi
3
11
Hegazy, Yara
Earl Haig
32.19
nwi
4
12
Fuller, Monique
Downsview
32.35
nwi
2
13
Stefanovic, Mina
St Andrew's Juni
32.38
nwi
4
14
Tsiturishvi, Salome
Northview Height
32.50
nwi
3
15
Gorburn, Tommika
Downsview
32.91
nwi
4
16
Raziee, Rozhin
Earl Haig
33.24
nwi
4
17
Bahojb, Samin
John Polanyi
33.63
nwi
1
18
Trinh, Helen
John Polanyi
33.65
nwi
1
19
Akinwande, Tinuola
Downsview
34.05
nwi
3
Womens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
24.86
nwi
1
10
2
Innanen, Katrina
Birchmount Park
25.42
nwi
1
8
3
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
26.32
nwi
1
6
4
Ellis, Takesha
Agincourt CI
26.92
nwi
1
5
5
McDonald, Ashley
Birchmount Park
27.11
nwi
1
4
6
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
27.96
nwi
1
3
7
Douse, Destiny
Birchmount Park
28.64
nwi
1
2
Womens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
25.73
nwi
2
2
Innanen, Katrina
Birchmount Park
25.96
nwi
1
3
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
26.83
nwi
3
4
Ellis, Takesha
Agincourt CI
26.92
nwi
1
5
McDonald, Ashley
Birchmount Park
27.12
nwi
3
6
Alexander, Shania
Wexford
27.32
nwi
2
7
Douse, Destiny
Birchmount Park
28.64
nwi
1
8
Walters, Mahkeba
Agincourt CI
29.23
nwi
2
9
Lewis, Devina
Dr Norman Bethun
29.46
nwi
2
10
Amoah, Chelsea
RH King Academy
30.05
nwi
2
11
Weerasekera, Dilani
Dr Norman Bethun
30.43
nwi
1
12
Banik, Amrita
RH King Academy
34.85
nwi
3
Womens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Clarke, Audrey
Northview Height
29.10
nwi
1
10
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
29.34
nwi
1
8
3
Burey, Trystenne
Earl Haig
29.41
nwi
1
6
4
Paskovatai, Tatiana
Newtonbrook
29.69
nwi
1
5
5
Smart, Sarah-Kay
William Lyon Mac
29.82
nwi
1
4
6
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
30.54
nwi
1
3
7
Oginni, Joan
Victoria Park
31.26
nwi
1
2
8
Bhaya, Paro
Earl Haig
31.57
nwi
1
1
Womens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Clarke, Audrey
Northview Height
28.91
nwi
3
4
Paskovatai, Tatiana
Newtonbrook
29.57
nwi
3
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
29.61
nwi
1
5
Burey, Trystenne
Earl Haig
30.05
nwi
1
3
Smart, Sarah-Kay
William Lyon Mac
30.16
nwi
2
7
Oginni, Joan
Victoria Park
30.27
nwi
1
8
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
30.39
nwi
1
9
Sawhney, Jaya Blake
York Mills
30.73
nwi
1
10
Salmon-Alex, Alexia
John Polanyi
31.42
nwi
3
6
Bhaya, Paro
Earl Haig
31.77
nwi
2
11
Emmanuel, Stephanie
John Polanyi
32.18
nwi
2
12
Sanyour, Yasmine El
York Mills
37.27
nwi
3
Womens 400m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jankulous, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
1:02.34
1
10
2
Castello, Daniella
Agincourt CI
1:04.35
1
8
3
Carrington, Emma
Birchmount Park
1:06.45
1
6
4
Vaughan-Gr, Natalie
Wexford
1:06.87
1
5
5
Ho, Shirley
Dr Norman Bethun
1:09.23
2
4
6
Uruthirak, Sahithya
Woburn
1:09.78
2
3
7
Gemma, Lubaba
RH King Academy
1:10.23
2
2
8
Tam, Michelle
Dr Norman Bethun
1:12.89
2
1
9
Perez, Carmina
RH King Academy
1:16.34
2
10
Wang, Larissa
Albert Campbell
1:18.34
1
11
Lau, Tammy
Albert Campbell
1:21.23
1
Womens 400m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Renae
Emery
1:02.88
2
10
2
James, Kerry-Ann
Newtonbrook
1:04.06
1
8
3
Rusu, Claudia
York Mills
1:06.15
1
6
4
Hoang, Fidora
Earl Haig
1:06.28
2
5
5
Lem, Sarah
Earl Haig
1:07.96
1
4
6
Nelson, Richelle
Westview Centenn
1:10.45
1
3
7
Gray, Kayleigh
William Lyon Mac
1:16.58
1
2
8
Ma, Helen
William Lyon Mac
1:17.21
1
1
9
Hall, Heather
York Mills
1:17.82
2
10
Kim, Alisa
York Mills
1:18.23
2
11
Rubenzhal, Naomi
York Mills
1:21.04
2
Womens 400m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parker, Tonie
Wexford
1:03.31
1
10
2
Abeller, Megan
Cedarbrae CI
1:08.44
1
8
3
Haris, Star-Lyte
Sir Wilfrid Laur
1:09.15
1
6
4
Williams, Tikeymah
Sir Wilfrid Laur
1:09.72
1
5
5
Cameron, Shontae
L'Amoreaux
1:11.76
2
4
6
Nantambu-All, Nikee
Woburn
1:12.31
2
3
7
Hunt-Jose, Gemaliya
Wexford
1:12.54
1
2
8
Chen, Jessie
Albert Campbell
1:13.10
1
1
9
Do, Karen
Sir John A MacDo
1:17.33
2
10
Lin, Tiffany
Dr Norman Bethun
1:17.69
2
11
Bennett, Tamara
RH King Academy
1:18.95
1
12
Shaikh, Yusra
Woburn
1:24.14
2
13
Bourne, Klarissa
RH King Academy
1:26.75
1
Womens 400m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cunningham, Keiara
Newtonbrook
1:03.54
1
10
2
DaCosta, Isabel
Northview Height
1:06.62
2
8
3
Chen, Luocia
Windfields Jr. H
1:10.23
1
6
4
McBride, Jessica
Westview Centenn
1:12.24
1
5
5
Lewin, Kaneisha
Downsview
1:13.30
2
4
6
An, Ashley
Newtonbrook
1:16.50
1
3
7
Perla, Vanessa
John Polanyi
1:17.71
2
2
8
Gorburn, Tommika
Downsview
1:17.89
2
1
9
Kim, Minah
St Andrew's Juni
1:18.68
2
10
Stefanovic, Mina
St Andrew's Juni
1:19.66
1
11
Lee, Vivian
St Andrew's Juni
1:20.99
2
12
Abdillahi, Ladan
Northview Height
1:21.03
1
13
Sazonova, Taisiya
Northview Height
1:21.06
2
14
Bahojb, Samin
John Polanyi
1:22.26
1
15
Thirukkuma, Thiruja
John Polanyi
1:24.26
1
16
Tsiturishvi, Salome
Northview Height
1:24.88
2
Womens 400m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Ashley
Birchmount Park
59.73
1
10
2
Innanen, Katrina
Birchmount Park
59.98
1
8
3
Ellis, Takesha
Agincourt CI
1:01.10
1
6
4
Choi, Sophia
Albert Campbell
1:08.22
1
5
5
Valenton, Natasha
RH King Academy
1:15.81
1
4
Womens 400m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morales-Garci, Lisa
Newtonbrook
1:06.36
1
10
2
Terebiznik, Luciana
Earl Haig
1:07.17
2
8
3
Gorkunber, Michelle
William Lyon Mac
1:08.12
2
6
4
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
1:11.38
1
5
5
Xu, Anita
Victoria Park
1:12.71
1
4
6
Fila, Elina Gama
York Mills
1:13.82
2
3
7
Paskovatai, Tatiana
Newtonbrook
1:13.94
1
2
8
Mak, Claudia
York Mills
1:15.22
2
1
9
Tran, Sabrina
John Polanyi
1:15.67
1
10
Ouckama, Anna
John Polanyi
1:15.81
2
11
Sawhney, Jaya Blake
York Mills
1:15.85
2
12
Liu, Ivy
York Mills
1:18.77
1
13
Emmanuel, Stephanie
John Polanyi
1:23.97
1
14
Kim, Rebekah
William Lyon Mac
1:27.05
2
Womens 800m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pronski, Paulina
Birchmount Park
2:39.16
1
10
2
Boden, Ainsley
Wexford
2:51.74
1
8
3
Srithayal, Thanujaa
Lester B Pearson
2:52.36
1
6
4
Al-Kisadi, Sabiya
Stephen Leacock
2:54.45
1
5
5
Jiang, Vicky
Albert Campbell
3:01.16
1
4
6
Lau, Tammy
Albert Campbell
3:02.83
1
3
7
Yu, Tina
Albert Campbell
3:02.96
1
2
8
Wang, Larissa
Albert Campbell
3:07.24
1
1
9
Boyle, Kennedy
Wexford
3:09.64
1
10
Nithianant, Nidusha
Lester B Pearson
3:13.63
1
11
Ho, Teresa
Agincourt CI
3:14.74
1
12
Mok, Sophie
Albert Campbell
3:18.05
1
13
Sharma, Sonya
Sir Oliver Mowat
3:33.87
1
Womens 800m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hein, Madison
Georges Vanier -
2:42.74
1
10
2
Hassan, Hawa
Newtonbrook
2:44.37
1
8
3
Tanaka, Mina
Don Mills
2:45.08
1
6
4
Gray, Meghan
Earl Haig
2:46.35
1
5
5
Yang, Lily
Victoria Park
2:55.13
1
4
6
Moule, Alison
Newtonbrook
3:04.02
1
3
7
Kim, Alisa
York Mills
3:04.05
1
2
8
Le, Christine
John Polanyi
3:23.37
1
1
Womens 800m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Srivamade, Nithusha
Albert Campbell
2:36.72
1
10
2
Smith, Montana
Birchmount Park
2:46.96
1
8
3
Pronski, Karina
Birchmount Park
2:48.01
1
6
4
Wheeler, Victoria
Birchmount Park
2:48.92
1
5
5
Andres, Jenny
Sir Oliver Mowat
2:58.35
1
4
6
Yang, Vivian
Albert Campbell
3:02.20
1
3
7
Chen, Jessie
Albert Campbell
3:04.20
1
2
8
Cao, Erika
Albert Campbell
3:07.60
1
1
9
Do, Karen
Sir John A MacDo
3:07.87
1
10
Li, Alice
Albert Campbell
3:11.15
1
11
Jeyanathan, Asha
L'Amoreaux
3:14.09
1
12
Pakeeratha, Archana
RH King Academy
3:25.29
1
13
Simmerson, Leah
Bendale
3:52.00
1
Womens 800m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Jessica
Westview Centenn
2:48.54
1
10
2
Abel, Megan
William Lyon Mac
2:48.92
1
8
3
Sivaratnam, Surabhi
Don Mills
2:48.98
1
6
4
Chen, Luocia
Windfields Jr. H
2:50.67
1
5
5
Nageswara, Umaiyahl
Don Mills
3:00.61
1
4
6
Yeganeh, Mina
William Lyon Mac
3:02.03
1
3
7
Marcos, Janet
John Polanyi
3:03.30
1
2
8
Perla, Vanessa
John Polanyi
3:05.80
1
1
9
Zhou, Ariel
Victoria Park
3:08.51
1
10
Salam, Shazreh
John Polanyi
3:12.79
1
11
Chu, Laura
St Andrew's Juni
3:14.01
1
12
Chen, Carrie
Victoria Park
3:14.13
1
13
Lee, Vivian
St Andrew's Juni
3:14.29
1
14
Thirukkuma, Thiruja
John Polanyi
3:17.35
1
15
Chen, Lyanna
Windfields Jr. H
3:19.24
1
Womens 800m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonsalves, Julia
Sir John A MacDo
2:32.19
1
10
2
Ellis, Takesha
Agincourt CI
2:33.51
1
8
3
Prouzos, Anna
SATEC
2:36.80
1
6
4
Mak, Angela
Albert Campbell
2:42.72
1
5
5
Hoang, Amanda
Albert Campbell
2:46.18
1
4
6
Weerasekera, Dilani
Dr Norman Bethun
2:50.73
1
3
7
Allen, Chelsea
Sir Wilfrid Laur
2:54.11
1
2
8
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
3:02.40
1
1
9
Valenton, Natasha
RH King Academy
3:02.75
1
10
Wright, Hayley
Sir Wilfrid Laur
3:03.03
1
11
Dixon, Tina
Sir Wilfrid Laur
3:04.74
1
12
Sivakumar, Shankavi
RH King Academy
3:06.11
1
13
Jawor, Nikki
Sir Wilfrid Laur
3:12.88
1
Womens 800m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morales-Garci, Lisa
Newtonbrook
2:41.68
1
10
2
Fila, Elina Gama
York Mills
2:49.22
1
8
3
Ma, Cathy
Earl Haig
2:51.28
1
6
4
Zhu, Mary
Earl Haig
2:53.10
1
5
5
Mak, Claudia
York Mills
2:58.48
1
4
6
Tang, Diana Leon
Earl Haig
3:05.02
1
3
7
Chen, Joanna
Victoria Park
3:05.54
1
2
8
Tran, Sabrina
John Polanyi
3:12.38
1
1
9
Nagales, Karen
Newtonbrook
3:12.69
1
10
Chung, Monica
Newtonbrook
3:27.05
1
11
Ahn, Joey
John Polanyi
3:31.32
1
Womens 1500m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pronski, Paulina
Birchmount Park
5:19.16
1
10
2
Marlatt, Libby
Sir Oliver Mowat
5:21.49
1
8
3
Boden, Ainsley
Wexford
5:51.79
1
6
4
Macpherson, Jenifer
Sir Wilfrid Laur
6:02.15
1
5
5
Eid, Aaisha
Woburn
6:05.19
1
4
6
Cheung, Anson
Dr Norman Bethun
6:13.54
1
3
7
Uthayakuma, Kanitha
Sir John A MacDo
6:14.05
1
2
8
Huang, Jessica
Dr Norman Bethun
6:17.76
1
1
9
Jiang, Vicky
Albert Campbell
6:20.82
1
10
Chandr, Pirathajini
Albert Campbell
6:21.34
1
11
Nithianant, Nidusha
Lester B Pearson
6:22.48
1
12
Lau, Tammy
Albert Campbell
6:23.23
1
13
Yu, Tina
Albert Campbell
6:37.80
1
14
Yang, Lynn
Agincourt CI
6:43.64
1
15
Mok, Sophie
Albert Campbell
6:48.04
1
16
Bower, Kathyrn
Woburn
7:07.66
1
17
Velalak, Niveithiga
Lester B Pearson
7:46.28
1
--
Rajkumar, Anuradha
Woburn
NT
1
Womens 1500m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hein, Madison
Georges Vanier -
5:31.52
1
10
2
Hassan, Hawa
Newtonbrook
5:31.84
1
8
3
Tanaka, Mina
Don Mills
5:42.03
1
6
4
Lem, Sarah
Earl Haig
5:47.13
1
5
5
Chau-Stacey, Hannah
Victoria Park
5:56.35
1
4
6
Masliah, Adva
Earl Haig
5:57.55
1
3
7
Wong, Anna
Victoria Park
5:58.96
1
2
8
Gray, Meghan
Earl Haig
6:15.68
1
1
9
Zhao, Heather
Earl Haig
6:17.89
1
10
Jiang, Stephanie
York Mills
6:20.77
1
11
Rubenzhal, Naomi
York Mills
6:33.54
1
12
Moule, Alison
Newtonbrook
6:48.43
1
13
Le, Christine
John Polanyi
7:36.09
1
Womens 1500m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Srivamade, Nithusha
Albert Campbell
5:20.99
1
10
2
Smith, Montana
Birchmount Park
5:41.98
1
8
3
Abeller, Megan
Cedarbrae CI
5:42.18
1
6
4
Pronski, Karina
Birchmount Park
5:46.37
1
5
5
Natali, Pooja
Woburn
6:00.54
1
4
6
Wheeler, Victoria
Birchmount Park
6:15.08
1
3
7
Chen, Jessie
Albert Campbell
6:18.30
1
2
8
Yang, Vivian
Albert Campbell
6:24.23
1
1
9
Cao, Erika
Albert Campbell
6:26.34
1
10
Li, Alice
Albert Campbell
6:36.90
1
11
Mitton, Sarah
Woburn
6:41.42
1
12
Pakeeratha, Archana
RH King Academy
6:57.31
1
13
Varga, Abigail
Wexford
6:57.50
1
14
Simmerson, Leah
Bendale
7:48.60
1
Womens 1500m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Jessica
Westview Centenn
5:49.67
1
10
2
Sivaratnam, Surabhi
Don Mills
5:56.87
1
8
3
Consens, Micaela
William Lyon Mac
6:00.13
1
6
4
Kim, Minah
St Andrew's Juni
6:03.01
1
5
5
Barlow, Alexandra
Windfields Jr. H
6:03.85
1
4
6
Chen, Luocia
Windfields Jr. H
6:09.84
1
3
7
Perla, Vanessa
John Polanyi
6:26.41
1
2
8
Marcos, Janet
John Polanyi
6:38.15
1
1
9
Chu, Laura
St Andrew's Juni
6:48.98
1
10
Chen, Lyanna
Windfields Jr. H
6:58.33
1
11
Salam, Shazreh
John Polanyi
6:59.74
1
12
Nagales, Kien
Newtonbrook
7:09.66
1
13
Sosnov, Nicole
William Lyon Mac
7:46.42
1
Womens 1500m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonsalves, Julia
Sir John A MacDo
5:08.94
1
10
2
Cheung, Lovisa
Albert Campbell
5:18.31
1
8
3
Prouzos, Anna
SATEC
5:29.30
1
6
4
Dixon, Tina
Sir Wilfrid Laur
5:52.46
1
5
5
Mak, Angela
Albert Campbell
5:53.41
1
4
6
Allen, Chelsea
Sir Wilfrid Laur
5:56.46
1
3
7
Wang, Linda
Albert Campbell
6:00.28
1
2
8
Yeung, Fion
Albert Campbell
6:01.13
1
1
9
Hoang, Amanda
Albert Campbell
6:06.75
1
10
Valenton, Natasha
RH King Academy
6:10.07
1
11
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
6:29.04
1
12
Sivakumar, Shankavi
RH King Academy
6:31.44
1
Womens 1500m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Park, Laura
York Mills
5:17.55
1
10
2
Fila, Elina Gama
York Mills
5:43.58
1
8
3
Tse, Ashtyn
Earl Haig
5:46.01
1
6
4
Ma, Cathy
Earl Haig
5:47.23
1
5
5
Zhu, Mary
Earl Haig
5:58.03
1
4
6
Mak, Claudia
York Mills
6:01.33
1
3
7
Sivaratnam, Gayatri
Don Mills
6:25.61
1
2
8
Nagales, Karen
Newtonbrook
6:26.76
1
1
9
Tang, Diana Leon
Earl Haig
6:34.42
1
10
Tran, Sabrina
John Polanyi
6:45.19
1
11
Chung, Monica
Newtonbrook
7:34.39
1
12
She, Pamela
Earl Haig
7:56.55
1
Womens 3000m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marlatt, Libby
Sir Oliver Mowat
11:17.14
1
10
2
Pronski, Paulina
Birchmount Park
11:27.95
1
8
3
Eid, Aaisha
Woburn
12:51.25
1
6
4
Macpherson, Jenifer
Sir Wilfrid Laur
12:53.38
1
5
5
Jiang, Vicky
Albert Campbell
13:03.18
1
4
6
Chandr, Pirathajini
Albert Campbell
13:41.02
1
3
7
Ho, Teresa
Agincourt CI
14:47.96
1
2
8
Yang, Lynn
Agincourt CI
15:00.54
1
1
Womens 3000m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Liu, Evelyn
Victoria Park
12:29.95
1
10
2
Hassan, Hawa
Newtonbrook
12:30.12
1
8
3
Tanaka, Mina
Don Mills
12:44.96
1
6
4
Masliah, Adva
Earl Haig
12:50.69
1
5
5
Chau-Stacey, Hannah
Victoria Park
14:02.34
1
4
6
Yang, Lily
Victoria Park
14:53.13
1
3
7
Johnson-Ski, Hayley
Earl Haig
15:29.57
1
2
8
Le, Christine
John Polanyi
15:31.18
1
1
Womens 3000m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Montana
Birchmount Park
12:14.08
1
10
2
Jones, Leah
West Hill - Toro
12:17.99
1
8
3
Pronski, Karina
Birchmount Park
12:19.77
1
6
4
Natali, Pooja
Woburn
12:55.75
1
5
Womens 3000m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Consens, Micaela
William Lyon Mac
13:17.03
1
10
2
Barlow, Alexandra
Windfields Jr. H
13:22.48
1
8
3
Sulyok, Andrea
St Andrew's Juni
14:00.85
1
6
4
Salam, Shazreh
John Polanyi
15:44.57
1
5
Womens 3000m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prouzos, Anna
SATEC
11:57.63
1
10
2
Cheung, Lovisa
Albert Campbell
12:05.87
1
8
3
Yeung, Fion
Albert Campbell
12:40.60
1
6
4
Dixon, Tina
Sir Wilfrid Laur
12:46.63
1
5
5
Wang, Linda
Albert Campbell
12:48.27
1
4
6
Lau, Sophia
Sir John A MacDo
13:19.66
1
3
Womens 3000m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Park, Laura
York Mills
11:15.35
1
10
2
Popadich, Kristina
Don Mills
11:34.96
1
8
3
Doyle, Christine
Northview Height
12:15.72
1
6
4
Wildfong, Stephanie
York Mills
12:22.27
1
5
5
Tse, Ashtyn
Earl Haig
12:30.11
1
4
6
Chen, Joanna
Victoria Park
14:11.57
1
3
7
Liu, Ivy
York Mills
14:16.41
1
2
8
She, Pamela
Earl Haig
17:21.37
1
1
Womens 1500m Steeple Open North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Park, Laura
York Mills
5:39.07
1
10
2
Morales-Garci, Lisa
Newtonbrook
5:48.87
1
8
3
Wildfong, Stephanie
York Mills
6:23.43
1
6
4
Tse, Ashtyn
Earl Haig
6:35.65
1
5
Womens 1500m Steeple Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonsalves, Julia
Sir John A MacDo
5:53.97
1
10
2
Marlatt, Libby
Sir Oliver Mowat
5:57.70
1
8
3
Boyle, Kennedy
Wexford
6:49.26
1
6
4
Eid, Aaisha
Woburn
7:02.48
1
5
5
Lam, Candice
Sir John A MacDo
7:04.84
1
4
6
Lam, Felice
Sir John A MacDo
7:05.38
1
3
7
Lau, Sophia
Sir John A MacDo
7:13.64
1
2
8
Bower, Kathyrn
Woburn
7:22.30
1
1
9
Mitton, Sarah
Woburn
7:34.28
1
10
Sivakumar, Shankavi
RH King Academy
7:55.16
1
11
Sotirakos, Sara
Sir John A MacDo
8:00.72
1
Womens 80m Hurdles Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salmon-Hast, Melody
Wexford
17.24
nwi
1
10
Womens 80m Hurdles Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Whytock, Juila
York Mills
15.96
nwi
1
10
2
Ma, Helen
William Lyon Mac
18.70
nwi
1
8
Womens 80m Hurdles Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Douglas, Kayla
Cedarbrae CI
14.48
nwi
1
10
2
Salem, Sara
Sir John A MacDo
15.76
nwi
1
8
3
Zaman, Tahsina
Cedarbrae CI
16.11
nwi
1
6
4
Samms, April
West Hill - Toro
16.90
nwi
1
5
5
Jaddo, Juvonne
Cedarbrae CI
17.11
nwi
1
4
6
John, Ebonie
Cedarbrae CI
18.20
nwi
1
3
7
Bennett, Tamara
RH King Academy
19.20
nwi
1
2
Womens 80m Hurdles Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Popadich, Amanda
Don Mills
14.96
nwi
1
10
2
Petrou, Paige
St Andrew's Juni
15.94
nwi
1
8
3
Akinwande, Tinuola
Downsview
16.51
nwi
1
6
4
Liu, Vinchy
Newtonbrook
16.83
nwi
1
5
5
Zicher, Dora
William Lyon Mac
17.39
nwi
1
4
6
Sosnov, Nicole
William Lyon Mac
17.78
nwi
1
3
7
An, Ashley
Newtonbrook
17.88
nwi
1
2
8
Chan, Hillary
William Lyon Mac
18.13
nwi
1
1
Womens 80m Hurdles Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Popadich, Amanda
Don Mills
14.61
nwi
1
2
Petrou, Paige
St Andrew's Juni
16.11
nwi
2
3
Liu, Vinchy
Newtonbrook
17.06
nwi
1
5
Akinwande, Tinuola
Downsview
17.09
nwi
1
4
Zicher, Dora
William Lyon Mac
17.68
nwi
2
6
Chan, Hillary
William Lyon Mac
18.06
nwi
2
7
Sosnov, Nicole
William Lyon Mac
18.29
nwi
1
8
An, Ashley
Newtonbrook
18.36
nwi
2
9
Mai, Lisa
William Lyon Mac
24.31
nwi
2
--
Sutton, Tori
Northview Height
NT
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sora, Krystine
Birchmount Park
16.49
nwi
1
10
2
Tohm, Kassandra
Sir Oliver Mowat
17.82
nwi
1
8
3
Yap, Vanessa
Sir John A MacDo
21.84
nwi
1
6
Womens 100m Hurdles Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
15.97
nwi
1
10
2
Burey, Trystenne
Earl Haig
19.56
nwi
1
8
3
Sofi, Klea
Newtonbrook
22.33
nwi
1
6
Womens 300m Hurdles Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jankulous, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
49.50
1
10
2
Sun, Lillie
Wexford
49.62
1
8
3
Salmon-Hast, Melody
Wexford
56.03
1
6
Womens 300m Hurdles Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whytock, Juila
York Mills
55.86
1
10
2
Ma, Helen
William Lyon Mac
1:03.85
1
8
Womens 300m Hurdles Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Varga, Abigail
Wexford
1:13.13
1
10
Womens 300m Hurdles Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Popadich, Amanda
Don Mills
56.88
1
10
2
Liu, Vinchy
Newtonbrook
59.08
1
8
3
An, Ashley
Newtonbrook
1:00.25
1
6
4
Fuller, Monique
Downsview
1:01.45
1
5
5
Zicher, Dora
William Lyon Mac
1:04.07
1
4
Womens 400m Hurdles Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sora, Krystine
Birchmount Park
1:10.42
1
10
2
Yap, Vanessa
Sir John A MacDo
1:32.54
1
8
Womens 400m Hurdles Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
1:13.59
1
10
2
Sofi, Klea
Newtonbrook
1:30.56
1
8
Womens 4x100m Relay Junior East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McTernan
,
Dalechuk
,
Paiva
,
Stephens
Sir Oliver Mowat
57.69
2
10
2
Relay Team
Dr Norman Bethun
58.71
2
8
3
Relay Team
Dr Norman Bethun
1:01.94
2
6
4
Relay Team
Sir John A MacDo
1:01.94
1
5
5
Kaur
,
Nithiana
,
Nkeng
,
Velalaka
Lester B Pearson
1:03.10
1
4
6
Relay Team
Woburn
1:07.11
1
3
7
Feng
,
Chan
,
Yu
,
Ho
Agincourt CI
1:10.01
1
2
--
Relay Team
Wexford
NT
2
--
Relay Team
Birchmount Park
NT
2
--
Mahabir
,
Perez
,
Cohen
,
Porter
RH King Academy
DQ
2
Womens 4x100m Relay Junior North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newtonbrook
57.77
1
10
2
Rusu
,
Lee
,
Kim
,
Whytock
York Mills
58.62
1
8
3
Relay Team
Earl Haig
59.26
1
6
4
Relay Team
Victoria Park
1:02.36
1
5
5
Naami
,
Sazonova
,
Oresajo
,
To
Northview Height
1:03.81
1
4
--
Relay Team
Westview Centenn
NT
1
Womens 4x100m Relay Midget East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
John
,
Jaddo
,
Douglas
,
Boateng
Cedarbrae CI
54.28
2
10
2
Kandelas
,
Andres
,
Olival
,
Maclean
Sir Oliver Mowat
57.99
2
8
3
Tracey
,
Francis
,
Peltier
,
Jackson
Cedarbrae CI
1:00.10
2
6
4
Choi
,
Cao
,
Chen
,
Zhao
Albert Campbell
1:00.58
2
5
5
Relay Team
Sir John A MacDo
1:02.73
1
4
6
Santhali
,
Kamal
,
Khotsiph
,
Joseph
RH King Academy
1:04.78
2
3
--
Vigger
,
Williams
,
Whyte
,
Robinson
Sir Wilfrid Laur
DQ
2
Womens 4x100m Relay Midget North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newtonbrook
55.22
1
10
2
Chen
,
Jin
,
Pinnock
,
Wilson
Windfields Jr. H
56.09
1
8
3
Relay Team
John Polanyi
59.84
1
6
4
Relay Team
Earl Haig
59.93
1
5
5
Relay Team
Downsview
1:00.19
1
4
6
Relay Team
Earl Haig
1:06.48
1
3
7
Zicher
,
Carvalha
,
Chan
,
Mai
William Lyon Mac
1:07.44
1
2
Womens 4x100m Relay Senior East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
50.61
2
10
2
Srithaya
,
Layne
,
Charles
,
Thasarat
Lester B Pearson
52.23
1
8
3
Relay Team
Birchmount Park
53.62
2
6
4
Jankulou
,
Livingst
,
Smith
,
Jones
Sir Wilfrid Laur
53.97
2
5
5
Relay Team
Dr Norman Bethun
55.28
2
4
6
Castello
,
Walters
,
Ellis
,
Fung
Agincourt CI
56.61
2
3
7
Relay Team
Dr Norman Bethun
58.66
1
2
8
Hoang
,
Huang
,
McGann
,
Liu
Albert Campbell
58.71
2
1
9
Relay Team
Sir John A MacDo
59.88
1
Womens 4x100m Relay Senior North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Koladitc
,
Edwards
,
Sawhney
,
Yu
York Mills
56.43
2
10
2
Relay Team
Earl Haig
56.66
1
8
3
Relay Team
Westview Centenn
58.60
2
6
4
Relay Team
Newtonbrook
59.33
2
5
5
Relay Team
John Polanyi
59.37
1
4
6
Relay Team
Victoria Park
1:03.36
1
3
Womens 4x400m Relay Open East
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Birchmount Park
4:13.71
2
10
2
Relay Team
Wexford
4:28.96
2
8
3
Cheung
,
Mak
,
Srivamad
,
Hoang
Albert Campbell
4:35.83
2
6
4
Relay Team
Birchmount Park
4:42.60
2
5
5
Abeller
,
Peltier
,
Zaman
,
Richards
Cedarbrae CI
4:44.53
2
4
6
Jankulou
,
Jones
,
Williams
,
Allen
Sir Wilfrid Laur
4:47.19
2
3
7
Relay Team
Woburn
5:05.13
1
2
8
Relay Team
Albert Campbell
5:05.84
2
1
9
Sivakuma
,
Valenton
,
Khan
,
Perez
RH King Academy
5:18.85
1
--
Relay Team
Albert Campbell
DQ
2
Womens 4x400m Relay Open North
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newtonbrook
4:21.85
1
10
2
Relay Team
Earl Haig
4:44.87
1
8
3
Sawhney
,
Mak
,
Wildfong
,
Fila
York Mills
4:45.41
1
6
4
Gorkunbe
,
Spassov
,
Smart
,
Consens
William Lyon Mac
4:59.93
1
5
5
Tsituris
,
Abdillah
,
DaCosta
,
Sutton
Northview Height
5:04.88
1
4
6
Relay Team
John Polanyi
5:17.27
1
3
7
Relay Team
Newtonbrook
5:23.75
1
2
Womens Shot Put Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lugg, Tia
Cedarbrae CI
8.25m
(27'0.75)
1
10
2
Bhrapaka, Keervaani
West Hill - Toro
7.80m
(25'7)
1
8
3
Yuen, Allison
West Hill - Toro
7.78m
(25'6.25)
1
6
4
Chan, Isabella
Agincourt CI
6.76m
(22'2)
1
5
5
Yu, Jessie
Agincourt CI
6.09m
(19'11.75)
1
4
6
John, Lillian
Sir Wilfrid Laur
5.99m
(19'7.75)
1
3
Womens Shot Put Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mustapha, Raba
Westview Centenn
6.51m
(21'4.25)
1
10
Womens Shot Put Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Komolafe, Simi
Birchmount Park
8.36m
(27'5)
1
10
2
Sivaranja, Sivajini
West Hill - Toro
6.94m
(22'9)
1
8
3
Trotter, Tiffany
Bendale
6.27m
(20'6.75)
1
6
4
Walker, Nefeterie
Cedarbrae CI
5.25m
(17'2.5)
1
5
Womens Shot Put Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shigeishi, Jamie
Windfields Jr. H
8.23m
(27'0)
1
10
2
Gould, Ayanna
Downsview
6.76m
(22'2)
1
8
3
White, Selina
Newtonbrook
6.03m
(19'9.25)
1
6
4
Najjuma, Lindsay
Zion Heights
6.00m
(19'8)
1
5
Womens Shot Put Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clarke, Kim
Sir John A MacDo
7.95m
(26'0.75)
1
10
2
Odede, Doubra
Cedarbrae CI
6.63m
(21'9)
1
8
3
Pearson, Tashawna
Sir Wilfrid Laur
6.45m
(21'1.75)
1
6
4
Sulyok, Kody
Sir John A MacDo
5.55m
(18'2.5)
1
5
Womens Shot Put Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Casiano, Jhennil
Nelson A Boylen
8.02m
(26'3.75)
1
10
2
Heneke, Faduomo
John Polanyi
7.75m
(25'5)
1
8
3
Salmon-Alex, Alexia
John Polanyi
6.21m
(20'4.25)
1
6
Womens Discus Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wang, Jenny
Sir John A MacDo
21.02m
(68'11.5)
1
10
2
Bhrapaka, Keervaani
West Hill - Toro
19.87m
(65'2.25)
1
8
3
Yuen, Allison
West Hill - Toro
18.93m
(62'1.25)
1
6
4
Nkeng, Noelle
Lester B Pearson
16.81m
(55'1.75)
1
5
5
Lau, Joey
Dr Norman Bethun
16.01m
(52'6.25)
1
4
6
Feng, Zoie
Agincourt CI
15.12m
(49'7.25)
1
3
7
Chan, Isabella
Agincourt CI
14.18m
(46'6.25)
1
2
8
Burke, Jordan
Sir John A MacDo
14.10m
(46'3)
1
1
9
kaur, Ramanjeet
Lester B Pearson
12.11m
(39'8.75)
1
--
Yu, Jessie
Agincourt CI
ND
(--)
1
--
Ragupathi, Krithika
Woburn
ND
(--)
1
Womens Discus Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mustapha, Raba
Westview Centenn
14.79m
(48'6.25)
1
10
Womens Discus Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sivaranja, Sivajini
West Hill - Toro
17.11m
(56'1.5)
1
10
2
Komolafe, Simi
Birchmount Park
15.56m
(51'0.5)
1
8
3
Lin, Vivian
Dr Norman Bethun
14.08m
(46'2.25)
1
6
Womens Discus Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawrence, Katrina
Windfields Jr. H
17.86m
(58'7)
1
10
2
Ben, Linda
Don Mills
15.96m
(52'4.25)
1
8
3
Vilamor, Jennyca
John Polanyi
14.56m
(47'9)
1
6
4
White, Selina
Newtonbrook
12.33m
(40'5.25)
1
5
--
Shigeishi, Jamie
Windfields Jr. H
FOUL
(--)
1
--
Gould, Ayanna
Downsview
FOUL
(--)
1
Womens Discus Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clarke, Kim
Sir John A MacDo
23.12m
(75'10)
1
10
2
Liang, Bonnie
Dr Norman Bethun
17.35m
(56'11)
1
8
3
Rara, Hirah
Stephen Leacock
16.23m
(53'2.75)
1
6
4
Lee, Jade
Dr Norman Bethun
9.05m
(29'8.25)
1
5
Womens Discus Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Lauralee
York Mills
23.68m
(77'8.25)
1
10
2
Ouckama, Anna
John Polanyi
18.46m
(60'6.75)
1
8
3
Heneke, Faduomo
John Polanyi
17.59m
(57'8.5)
1
6
Womens Javelin Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Xu, Julia
Dr Norman Bethun
27.35m
(89'8.75)
1
10
2
Lau, Joey
Dr Norman Bethun
19.32m
(63'4.5)
1
8
3
Wang, Jenny
Sir John A MacDo
18.70m
(61'4)
1
6
4
Feng, Zoie
Agincourt CI
18.50m
(60'8.25)
1
5
5
Bhrapaka, Keervaani
West Hill - Toro
17.71m
(58'1)
1
4
6
Yuen, Allison
West Hill - Toro
16.57m
(54'4.25)
1
3
7
Ragupathi, Krithika
Woburn
15.87m
(52'0.75)
1
2
8
Lugg, Tia
Cedarbrae CI
15.42m
(50'7)
1
1
9
Chan, Isabella
Agincourt CI
12.23m
(40'1.5)
1
10
Burke, Jordan
Sir John A MacDo
11.44m
(37'6.25)
1
Womens Javelin Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mustapha, Raba
Westview Centenn
13.40m
(43'11.5)
1
10
Womens Javelin Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Francis, Mikaela
Cedarbrae CI
19.04m
(62'5.5)
1
10
2
Lin, Vivian
Dr Norman Bethun
18.42m
(60'5)
1
8
3
Jaddo, Juvonne
Cedarbrae CI
15.10m
(49'6.25)
1
6
4
Koneswaran, Aarthy
Lester B Pearson
11.12m
(36'5.75)
1
5
Womens Javelin Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawrence, Katrina
Windfields Jr. H
19.00m
(62'4)
1
10
2
Vilamor, Jennyca
John Polanyi
15.00m
(49'2.5)
1
8
3
Shigeishi, Jamie
Windfields Jr. H
14.50m
(47'6.75)
1
6
4
Edwards, Nicolette
Downsview
14.25m
(46'9)
1
5
5
Gould, Ayanna
Downsview
10.80m
(35'5)
1
4
6
Gorburn, Tommika
Downsview
10.63m
(34'10.5)
1
3
7
LE, Celine
Zion Heights
10.10m
(33'1.5)
1
2
8
White, Selina
Newtonbrook
9.90m
(32'5.75)
1
1
Womens Javelin Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Karakolis, Dara
Birchmount Park
29.05m
(95'3.5)
1
10
2
Yang, Michelle
Dr Norman Bethun
27.00m
(88'6.75)
1
8
3
Holder, Alexandra
Dr Norman Bethun
24.10m
(79'0.75)
1
6
4
Clarke, Kim
Sir John A MacDo
23.71m
(77'9.25)
1
5
5
Martin, Emily
Albert Campbell
22.66m
(74'4)
1
4
6
Liang, Bonnie
Dr Norman Bethun
17.00m
(55'9.25)
1
3
7
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
16.86m
(55'3.75)
1
2
8
Li, Karen
Albert Campbell
16.55m
(54'3.5)
1
1
9
Sulyok, Kody
Sir John A MacDo
12.89m
(42'3.25)
1
10
Carew, Gabriela
Cedarbrae CI
10.38m
(34'0.5)
1
Womens Javelin Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Lauralee
York Mills
21.80m
(71'6.25)
1
10
2
Khabibi, Raihona
Don Mills
20.86m
(68'5.25)
1
8
3
Shen, Yuting
Don Mills
18.72m
(61'5)
1
6
4
Chung, Monica
Newtonbrook
16.00m
(52'5.75)
1
5
5
Francis-Harri, Jada
Downsview
15.85m
(52'0)
1
4
6
Heneke, Faduomo
John Polanyi
13.05m
(42'9.75)
1
3
Womens High Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rogers, Divine
Sir John A MacDo
1.25m
(4'1)
1
10
--
Haye, Cheyenne
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
Womens High Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tausan, Matea
St Andrew's Juni
1.25m
(4'1)
1
10
2
Che, Paulette
St Andrew's Juni
1.25m
(4'1)
1
8
Womens High Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tohm, Kassandra
Sir Oliver Mowat
1.35m
(4'5)
1
10
2
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
1.30m
(4'3)
1
8
--
Patgunanath, Arabee
Sir John A MacDo
DNF
(--)
1
Womens Long Jump Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mckenzie, Nicole
David & Mary Tho
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
10
2
Sun, Lillie
Wexford
4.00m
(13'1.25)
nwi
1
8
3
Xie, Rebecca
Dr Norman Bethun
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
6
4
Yang, Brianna
Dr Norman Bethun
3.91m
(12'9.75)
nwi
1
5
5
Uthayakuma, Kanitha
Sir John A MacDo
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
4
6
Ng, Jenny
Dr Norman Bethun
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
3
7
Ye, Helen
Sir John A MacDo
3.22m
(10'6.75)
nwi
1
2
8
Cohen, Janelle
RH King Academy
2.97m
(9'8.75)
nwi
1
1
Womens Long Jump Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Kerry-Ann
Newtonbrook
4.60m
(15'1)
nwi
1
10
2
Rud, Johanne (Thea)
Emery
4.22m
(13'10)
nwi
1
8
3
Leung, Selena
Earl Haig
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
6
4
Zhao, Nicole
Earl Haig
4.17m
(13'8)
nwi
1
5
5
Whytock, Juila
York Mills
4.04m
(13'3)
nwi
1
4
6
Castromayor, Danum
Victoria Park
3.96m
(12'11.75)
nwi
1
3
7
Stone, Aareon
Downsview
3.75m
(12'3.5)
nwi
1
2
8
Lin, JingWen
Earl Haig
3.75m
(12'3.5)
nwi
1
1
9
Sivalingam, Sajana
Victoria Park
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
10
Sivakumar, Arani
Victoria Park
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
11
Mo, Rachel
Earl Haig
3.19m
(10'5.5)
nwi
1
12
Lee, Asia
York Mills
2.69m
(8'9.75)
nwi
1
Womens Long Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yupanco, Jayde
Birchmount Park
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
10
2
Maclean, Kiara
Sir Oliver Mowat
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
8
3
Jones, Leah
West Hill - Toro
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
6
4
Boateng, Eunice
Cedarbrae CI
4.45m
(14'7)
nwi
1
5
5
Olival, Jessica
Sir Oliver Mowat
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
4
6
Myrie-Lloyd, Atara
David & Mary Tho
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
2.50
6
Ku, Suthandira Arul
Sir Oliver Mowat
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
2.50
8
Nikolaidis, Marie
Sir John A MacDo
3.89m
(12'9)
nwi
1
1
9
Lam, Juanita
Dr Norman Bethun
3.65m
(11'11.5)
nwi
1
10
Abdul-Hashim, Amina
Stephen Leacock
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
11
Zhao, Lily
Albert Campbell
3.34m
(10'11.5)
nwi
1
12
Cao, Rui Hua
Albert Campbell
3.26m
(10'8.25)
nwi
1
13
Liao, Vivian
Dr Norman Bethun
3.25m
(10'7.75)
nwi
1
14
Konate, Mariam
Stephen Leacock
3.21m
(10'6.25)
nwi
1
15
Leu, Karen (Ka-Liu)
Stephen Leacock
3.07m
(10'0.75)
nwi
1
16
Tracey, Sohpia
Cedarbrae CI
3.01m
(9'10.5)
nwi
1
17
Do, Karen
Sir John A MacDo
2.96m
(9'8.5)
nwi
1
18
Francis, Mikaela
Cedarbrae CI
2.83m
(9'3.25)
nwi
1
19
Koneswaran, Aarthy
Lester B Pearson
2.62m
(8'7)
nwi
1
--
Dauphin, Renelda
West Hill - Toro
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Trinity
Windfields Jr. H
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
10
2
Jin, Elaine
Windfields Jr. H
4.15m
(13'7.25)
nwi
1
8
3
Cunningham, Keiara
Newtonbrook
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
6
4
Sutton, Tori
Northview Height
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
5
5
Nguyen, Hilary
John Polanyi
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
4
6
Akinwande, Tinuola
Downsview
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
3
7
Bahojb, Samin
John Polanyi
3.44m
(11'3.25)
nwi
1
2
8
Che, Paulette
St Andrew's Juni
3.43m
(11'3)
nwi
1
1
9
Trinh, Helen
John Polanyi
3.42m
(11'2.5)
nwi
1
10
Gandhi, Shree
Earl Haig
3.38m
(11'1)
nwi
1
11
Sampson-Cox, Ky'ana
Newtonbrook
3.36m
(11'0.25)
nwi
1
12
Fuller, Monique
Downsview
3.33m
(10'11)
nwi
1
13
Song, Minan
Zion Heights
3.28m
(10'9)
nwi
1
14
Marcos, Janet
John Polanyi
3.13m
(10'3)
nwi
1
15
Carvalhais, Olivia
William Lyon Mac
3.11m
(10'2.25)
nwi
1
16
Liu, Jenny
Zion Heights
3.00m
(9'10)
nwi
1
17
Tausan, Matea
St Andrew's Juni
2.84m
(9'3.75)
nwi
1
17
Najjuma, Lindsay
Zion Heights
2.84m
(9'3.75)
nwi
1
19
Vilamor, Jennyca
John Polanyi
2.72m
(8'11)
nwi
1
20
Fernandes, Lisa
Earl Haig
2.51m
(8'2.75)
nwi
1
--
Gong, Michelle
Victoria Park
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Jamilah
Birchmount Park
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
10
2
Thasarat, Sharmilla
Lester B Pearson
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
8
3
Gibbs, Brittney
Sir Oliver Mowat
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
6
4
Liu, Kathy
Albert Campbell
4.10m
(13'5.25)
nwi
1
5
5
Huang, Amanda
Albert Campbell
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
4
6
Sora, Krystine
Birchmount Park
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
3
7
Feng, Patricia
Albert Campbell
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
2
8
Su, Sophia
Albert Campbell
3.79m
(12'5)
nwi
1
1
9
McGann, Alyssa
Albert Campbell
3.48m
(11'5)
nwi
1
10
Marcial, Allison
Sir John A MacDo
3.43m
(11'3)
nwi
1
11
Cao, Amy
Dr Norman Bethun
3.16m
(10'4.25)
nwi
1
12
Carew, Gabriela
Cedarbrae CI
3.03m
(9'11.25)
nwi
1
13
San, Kelly
Sir Robert L Bor
2.52m
(8'3)
nwi
1
14
Shannon, Emily
Bendale
2.41m
(7'10.75)
nwi
1
--
Shaffeal, Nadiya
Bendale
FOUL
(--)
nwi
1
--
Nasir, Amina
Bendale
FOUL
(--)
nwi
1
--
Guan, Amy
Dr Norman Bethun
FOUL
(--)
nwi
1
--
Amoah, Chelsea
RH King Academy
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Terebiznik, Luciana
Earl Haig
4.73m
(15'6)
nwi
1
10
2
Yu, Keren
York Mills
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
8
3
Koladitch, Sophia
York Mills
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
6
4
Nugent, Shea
John Polanyi
3.97m
(13'0.25)
nwi
1
5
5
Du, Jenny
Victoria Park
3.94m
(12'11)
nwi
1
4
6
Chan, Bonnie
Victoria Park
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
3
7
Emmanuel, Stephanie
John Polanyi
2.76m
(9'0.5)
nwi
1
2
--
Elesho, Nofisat
Downsview
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Livingston, Brianna
Sir Wilfrid Laur
10.51m
(34'5.75)
nwi
1
10
2
Sun, Lillie
Wexford
9.26m
(30'4.5)
nwi
1
8
3
Malcolm, Keidre
Cedarbrae CI
9.18m
(30'1.25)
nwi
1
6
4
Xie, Rebecca
Dr Norman Bethun
8.63m
(28'3.75)
nwi
1
5
5
Srithayal, Thanujaa
Lester B Pearson
8.50m
(27'10.5)
nwi
1
4
6
Ng, Jenny
Dr Norman Bethun
8.33m
(27'3.75)
nwi
1
3
7
Boyle, Kennedy
Wexford
7.99m
(26'2.5)
nwi
1
2
8
Yang, Brianna
Dr Norman Bethun
7.97m
(26'1.75)
nwi
1
1
9
Al-Kisadi, Sabiya
Stephen Leacock
7.88m
(25'10)
nwi
1
10
Huang, Anna
Dr Norman Bethun
7.39m
(24'2.75)
nwi
1
11
Srirangara, Lucksha
RH King Academy
6.33m
(20'9)
nwi
1
--
Lau, Joey
Dr Norman Bethun
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Zhao, Nicole
Earl Haig
9.53m
(31'3)
nwi
1
10
2
Castromayor, Danum
Victoria Park
8.48m
(27'9.75)
nwi
1
8
3
Lin, JingWen
Earl Haig
8.47m
(27'9.25)
nwi
1
6
4
Sivalingam, Sajana
Victoria Park
7.74m
(25'4.5)
nwi
1
5
5
Sivakumar, Arani
Victoria Park
7.55m
(24'9)
nwi
1
4
Womens Triple Jump Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ku, Suthandira Arul
Sir Oliver Mowat
9.70m
(31'9.75)
nwi
1
10
2
Lam, Juanita
Dr Norman Bethun
8.76m
(28'8.75)
nwi
1
8
3
Kandelas, Alexis
Sir Oliver Mowat
8.68m
(28'5.5)
nwi
1
6
4
Chin, Korina
L'Amoreaux
8.62m
(28'3.25)
nwi
1
5
5
Abdul-Hashim, Amina
Stephen Leacock
8.54m
(28'0)
nwi
1
4
6
Liao, Vivian
Dr Norman Bethun
8.31m
(27'3)
nwi
1
3
7
Lin, Vivian
Dr Norman Bethun
7.81m
(25'7.25)
nwi
1
2
8
Khotsiphom, Malini
RH King Academy
7.47m
(24'6)
nwi
1
1
9
Kamal, Zahra
RH King Academy
6.63m
(21'9)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ravee, Geethanjhane
Northview Height
9.02m
(29'7)
nwi
1
10
2
Lawrence, Katrina
Windfields Jr. H
8.94m
(29'3.75)
nwi
1
8
3
Gandhi, Shree
Earl Haig
8.59m
(28'2)
nwi
1
6
4
Jin, Elaine
Windfields Jr. H
8.56m
(28'1)
nwi
1
5
5
Zhang, Jessica
Victoria Park
8.26m
(27'1)
nwi
1
4
6
Vijaykuma, Varshiga
Don Mills
7.67m
(25'1.75)
nwi
1
3
7
Song, Minan
Zion Heights
7.62m
(25'0)
nwi
1
2
8
Liu, Jenny
Zion Heights
7.16m
(23'5.75)
nwi
1
1
--
Gong, Michelle
Victoria Park
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gibbs, Brittney
Sir Oliver Mowat
11.59m
(38'0.25)
nwi
1
10
2
James, Jamilah
Birchmount Park
11.00m
(36'1)
nwi
1
8
3
Liu, Kathy
Albert Campbell
9.32m
(30'6.75)
nwi
1
6
4
Kapetaneas, Theoni
Sir John A MacDo
9.30m
(30'6)
nwi
1
5
5
Feng, Patricia
Albert Campbell
8.75m
(28'8.25)
nwi
1
4
6
Huang, Amanda
Albert Campbell
8.63m
(28'3.75)
nwi
1
3
7
Su, Sophia
Albert Campbell
8.49m
(27'10.25)
nwi
1
2
8
Cao, Amy
Dr Norman Bethun
7.45m
(24'5.25)
nwi
1
1
9
Li, Karen
Albert Campbell
6.32m
(20'8.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Terebiznik, Luciana
Earl Haig
10.49m
(34'4.75)
nwi
1
10
2
Edwards, Lauralee
York Mills
10.49m
(34'4.75)
nwi
1
8
3
Yu, Keren
York Mills
10.15m
(33'3.5)
nwi
1
6
4
Du, Jenny
Victoria Park
8.50m
(27'10.5)
nwi
1
5
5
Thai, Joanne
William Lyon Mac
6.78m
(22'2.75)
nwi
1
4
6
Liu, Christina
Victoria Park
6.45m
(21'1.75)
nwi
1
3
--
Koladitch, Sophia
York Mills
ND
(--)
nwi
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#toronto-city-champs
0 shares:
TDSSAA North and East Track Championships
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Downsview Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2014
4
2
2013
1
5
2012
11
5
2011
10
4
2010
4
6
2009
4
Show 3 more
Hashtags
#toronto-city-champs
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!